Профнастил або профільований лист який можна купити на сайті компанії Алмет, є одним з популярних покрівельних матеріалів . Його часто застосовують для покриття дахів як приватних будинків , так і виробничих , нежитлових приміщень . Ряд переваг , такі як невеликий вага і прийнятна вартість дозволяють цьому покрівельному матеріалу залишатися популярним по цей день . Тому що  таке профнастил і з чого його роблять питання , що користується попитом.

Профнастил: що це таке

Не важко зрозуміти , що таке профнастил. Цей матеріал представляє собою металевий лист , який служить для облицювання дахів , зовнішніх огорож , а так ж стін . Не так давно , в спектр застосувань профнастилу увійшло покриття монолітних , залізобетонних перекриттів .

Конструкція профнастилу представляє собою , так званий , малюнок , _ опуклостями . Це зроблено для того , щоб підвищити рівень опору до впливу зовнішніх факторів . Тим самим , дах , фанерований цим покрівельним матеріалом більше стійка до механічним пошкодженням .

Товщина профільованого листа варіюється від 0,5 мм до 1,2 мм. Чим товщі лист, тим більше його жорсткість. А від жорсткості покрівлі правило, залежить її термін служби. Тому, велика частина будівельників обирає профнастил на облицювання будинків , огорож або стін . Це досить універсальний матеріал , до тому а , досить недорогий. Крім того, вартість монтажу ПВХ мембрани  будуть набагато вище, ніж покриття з профнастилу.

З чого роблять профнастил

Багатьом цікаво, з чого роблять профнастил. Адже , від складу покрівлі залежить її довговічність і ціна , що чимало важливо. До, наприклад, якщо вибирати покрівлю для гаража , або госп . приміщення , то на першим місці варто , звичайно ж , вартість . Отже , профнастил – це металевий лист, який виготовляють з сталі , з обох сторін оцинкованою , методом холодного прокату .

Так ж , обов’язковим етапом виготовлення є профільування . Це надає тонкому аркуші жорсткості. А жорсткість , як ми вже говорили – це показник надійності матеріалу. Так а , найбільш жорсткий профнастил більше універсальний в застосування , так як стійкий до механічним пошкодженням .

Наприклад , профнастилом виконується ремонт або капітальна обшивка пошкоджених дахів , стін , або огорож . Профільований лист так ж використовується як заснування під плоску покрівлю . Так , для кожною , переліченою вище процедури потрібно різна товщина і тип профнастилу. Але, перевага профнастилу , в тому , що він не потребує в додаткових ущільненнях і декорування .

Чим відрізняється профнастил від металочерепиці

Нам доведеться розібратися , чим відрізняється профнастил від металочерепиці , так як це часто задається питання. Тому як це два практично самих популярних покрівельних матеріалів . У них , безсумнівно , є позитивні і негативні сторони . А так ж , подібності і відмінності . Наша завдання , зробити акцент саме на відмінностях , що ми зараз і зробимо .

Почнемо з того , що обидва цих матеріалу виготовлені з заліза і представляють собою оцинковані , профільовані листи. Так ж як і профнастил , металочерепиця задоволена проста в плані установки . Виконати монтаж мембранної покрівлі під ключ зможе навіть любитель , детально ознайомившись з інструкцією і слідуючи вимогам і технології покриття .

Перше відмінність в тому , що профнастилом , як ми вже говорили , крім дахи , можна облицьовувати стіни будівлі або огорожі . Чого не скажеш о металочерепиці . Ще одне відмінність , яка , як говориться, кидається в очі – форма профілю кожною покрівлі . При виготовлення металочерепиці , крім холодного прокату застосовується так ж і холодне тиск .

Як відомо , металочерепиця виготовляється виключно для облицювання дахів. У то час, як профнастил – більше універсальний покрівельний матеріал . Він буває стіновий , універсальний і покрівельний .

Зрозуміло , що стіновий призначений для покриття фасаду , універсальний можна, можливо застосовувати во всіх областях , а покрівельний – для дахів . Якщо цікаво, яка буває покрівля детальніше, в інтернеті є достатньо джерел на цю тему. Це допоможе більше розбиратися не тільки в металевих покрівельних матеріалах , але і в інших видах покрівлі . А значить , вибрати для себе що – небудь конкретне .

Читайте також:  Российские войска оказались в патовой ситуации под Херсоном

Якщо дивитися на профільований лист у «розрізі», він нагадує сендвіч . Завдяки своєю багатошаровості , профнастил має ребрами жорсткості . Тому , _ нього будують паркани , застосовують для будови опалубки фундаменту і т.д. Листи металочерепиці мають менший коефіцієнт жорсткості . Але , захисних шарів в її виготовлення більше . Основа прокривається цинком з обох сторін , а потім ґрунтовий фарбою .

за ваги , металочерепиця має безперечне переваги . Вона щодо легше профнастилу , а значить , і виконання покрівельних робіт буде набагато легше і швидше , ніж зробити монтаж ПВХ мембрани, ну і дешевше. Але , значною труднощами при облицювання металочерепицею буде велике кількість сміття . Особливо тим , хто має намір різати цей матеріал . Профнастил , в цьому плані , найбільш « чистоплотний ».

Звичайно , слабке місце обох матеріалів – шумоізоляція . Так , у плані захисту від механічних ушкоджень і кліматичних перепадів температур їм практично ні _ _ рівних . Але , в випадку сильного дощу , граду , шум в будинку забезпечений. Особливо якщо не ущільнити стіни / дах шаром шумоізоляційних матеріалів . Метал , _ своєю суті , володіє не найкращими шумопоглинаючими , тому і покрівля з металу, сталі, буде «галасною».

Так як, обидва матеріалу, самі по собі, мають, в принципі , рівне кількість недоліків і переваг , вирішувати , що вибрати , потрібно самому забудовнику . Сказати напевно , що саме краще , не можна . Це Усе одно що стверджувати , що м’яка покрівля для гаража – ненадійний і дорогий варіант . Як відомо , є дві сторони медалі . Тільки після того , як зважити все «за» і «проти», можна прийняти тверде рішення.

Чим пофарбувати профнастил

Насамперед чим уточнювати , чим пофарбувати профнастил , необхідно розповісти , коли саме це потрібно робити . Адже , зайві фарбування , часом може і нашкодити покрівельному матеріалу . Тому необхідно знати кілька ознак необхідності фарбування профнастилу .

Фарбування профнастилу потрібно в випадках , якщо :

  • Матеріал пошкодився до монтажу . До Наприклад , при перевезенні або підйомі на дах . Сколи , подряпини і інші невеликі ушкодження можна, можливо усунути самостійно , маючи під рукою спеціальну фарбу і кошти для обробки поверхні ;
  • Матеріал прослужив більше 15 років . З роками навіть самий надійний і стійкий профнастил втрачає свої якості . Під сонячними променями вицвітає , а під проливними дощами і снігами з’являються розлучення . Тому , своєчасна фарбування продовжить термін служби ;
  • Для облицювання обраний дешевий вигляд профільованого листа . У цьому випадку , бажано , не тільки пофарбувати дах , але і оцинкувати її , щоб уникнути передчасної корозії .

А тепер , ніж ж можна, можливо і потрібно фарбувати профнастил. Самий популярний вигляд фарби – це алкідна , поліефірна і епоксиполіефірна емаль . Вона є самої стійкою до погодним умовам і не потрібно додаткових коштів обробки поверхні. Так а , досить швидко сохне , не залишаючи слідів чи розлучень . Звичайно , щоб фарба лягла рівномірно , необхідно знежирити поверхня розчинником або ацетоном , а краще , спиртом .

Якщо дах знаходиться , м’яко кажучи , не в кращому стані , і крім вицвілого кольору, проявляється корозія , тут проста фарбування не допоможе . У таких випадку використовують наступний вигляд фарби – акриловий грунт з перетворювачем іржі.

У його склад входить ґрунтова фарба, якою покривають профнастил ще на етапі виготовлення. Так ж , бітумний і цинковий склад . Перед нанесенням потрібно переконатися , яка форма дахи приватного вдома саме у Вас. А так ж , зачистити місця з іржею наждачний папером.

Чим різати профнастил

Так як профнастил міцний і достатньо жорсткий матеріал , багато не знають , чим його різати і як. Є кілька інструментів для цього процесу. Самий поширений ручний інструмент – це лобзик і металеві ножиці . До речі , це найбільш оптимальний вигляд інструменту для різання профнастилу.

Багато помилково припускають , що профільований лист краще різати болгаркою . Майстри не рекомендують використовувати її. По – перше , різання може привести до великому кількості задирок і нерівностей . А так ж , як наслідок , механічних пошкоджень . Профнастил до з глибоким рельєфом різати з допомогою ручний кутошліфувальній машинки взагалі не можна . Щоб не зіпсувати малюнок .

Читайте також:  Семейные адвокаты: стражи семейных значений и правосудия

Що краще: ондулін або профнастил

Роблячи вибір покрівлі , необхідно знати , що краще , ондулін або профнастил . на самому справі , різниця між цими двома матеріалами є, і стоїть знати яка . Це дозволить зробити правильний вибір , виходячи з своїх очікувань і вимог до покрівельним покриттям . Відразу зазначимо , що по ціні і якості ці матеріали в принципі , аналогічні. Так ж, мембранна покрівля обійдеться в приблизно однакову суму.

Що стосується довговічності , тут ондулін і профнастил будуть служити як  говорити, «вірою і правдою» одне і теж час. Тепер перейдемо до відмінностям. Отже, перше – це пожежонебезпека . Ондулін , в відмінність від профнастилу , виготовлений,  том числі і з пального речовини . Тому , більше вразливий до займання .

Тепер перейдемо до самої установці . Ондулін випускається стандартних розмірів , в то час як профнастил ріжеться під замовлення . Але , в відмінність від профнастилу , ондулін більше гнучкий і легше ріжеться . Тому і його встановлювати і стелити на дах . Що стосується шумоізоляції , то тут в пріоритет ондулін . Шум від дощу або вітру він поглинає набагато краще . Для будинків з мансардою це буде просто знахідкою .

До речі , не радимо облицьовувати дах ондуліном в умовах жаркого клімату. Тому що, на спорудах , що знаходяться під постійним впливом сонячних променів , ондулін швидко вигоряє і втрачає початковий колір . Профнастил ж більше стійкий до жаркому клімату.

за з приводу прибирання, профнастил так ж не вибагливий . Завдяки гладкою поверхні, сміття, сніг і інші скупчення будуть йти з дахи разом з опадами . За ондуліном ж буде потрібно більше ретельний догляд. Так як його поверхня шорстка , на нім накопичується волога і сміття. Це наводить до освіті моху і цвілі . Тому необхідно  проводити очищення дахи, періодично .

Вибір покрівлі залежить від умов клімату , грошової складника і очікувань самого забудовника . До приклад, монтаж мембранної покрівлівийде набагато дорожче , так як в цією роботі більше нюансів . А так ж необхідний досвід фахівців з подібним матеріалом .

Конденсат на даху з профнастилу : що робити ?

Серйозний проблемою є конденсат на даху з профнастилу. Ось тільки , що робити в таких випадках , багато не розуміють . І через незнання проблеми , деякі витрачають додаткові кошти на капітальний ремонт дахи або її перевстановлення. Для початку необхідно знати , що таке конденсат і в слідстві чого він з’являється.

Як правило , конденсат – це накопичується рідина в вигляді крапель води. Вона утворюється в результаті зміни температур і самого матеріла. Так як профлист має гарною теплопровідністю , то утворення конденсату – нерідке явище.

Не дивлячись на поширеність подібною ситуації , якщо її не усунути можуть бути самі серйозні. По – перше , при боргом контакті з водою , метал втрачає свої властивості. А значить , є ризик появи корозії , протікання . У занедбаному стані , доведеться заново робити монтаж мембранної покрівлі, так як тільки капітальний ремонт врятує ситуацію.

Щоб уникнути освіти конденсату , необхідно дотримуватися Усе умови монтажу. Однією з приватних проблем появи вологи на даху – некоректно проведений монтаж . При цією процедурі необхідно подбати о шарі теплоізоляції . Так ж , використання дешевих, неякісних матеріалів наполегливо не рекомендується . Як ми знаємо , скупий платить двічі .

При краплинному ремонті покрівлі, багато, намагаючись економити , стелять недостатнє кількість теплоізоляції . Це так ж є приватний причиною виникнення конденсату . Щоб цього уникнути, необхідно правильно укладати пароізоляційну плівку. До тому ж, для циркуляції повітря , бажано , встановлювати на даху додаткові вікна для провітрювання . Якщо такий можливості ні , але потрібно залишати Проміжок між покрівлею і гідроізоляційними матеріалами .

Читайте також:  Перші ключі від нового житла в «Єврокурині» передають волонтери в рамках проекту «КУПИ МЕНІ ДІМ» (ПОДРОБИЦІ)

Так ж, запобігти виникнення даної проблеми допоможе встановлення слухових вікон. Звичайно , це не так ефективно, як наприклад аератор. Почитайте, як працює аератор, та зрозумієте чому його стоїть застосовувати. Якщо враховувати усі ці фактори, то уникнення конденсату забезпечено .

Що краще: шифер або профнастил

І останнє , що ми сьогодні обговоримо що стосується профнастилу , так це що краще , шифер або все – таки , профнастил. Отже , переваги профнастилу ми вже обговорювали і знаємо вздовж і поперек . Залишається тільки перерахувати плюси і мінуси шиферу. І з всього сказаного зробити висновок: який ж покрівельний матеріал краще .

З плюсів шиферу: стійкість до значним навантаженням , простота в монтажі , що чимало важливо . Так ж , в випадку займання , він не плавитися, то тріскається. У плані «вибагливості» йому сміливо можна, можливо поставити плюс. Так як в будь-яких кліматичних умовах його властивості не губляться . Не покривається корозією і при необхідності можна, можливо замінити окремі ділянки даху.

Недоліком швидше є не якість , а сам зовнішній вигляд. Шифер, в відмінність від профнастилу або м’якою покрівлі не зовсім гармонійно, грубувато і не естетично. Так ж, при монтажі є ризик розбити шиферні листи , так як вони достатньо крихкі.

До тому ж, через  шорсткою поверхні , на даху, закінченню часу, з’являються мох або грибки. А так ж накопичується волога , утворюючи калюжі. Тому , забудовники для облицювання додому складною форми віддають перевагу монтаж мембранної покрівлі, не дивлячись на те , що це може бути набагато дорожче.

Профнастил – досить поширений вигляд покрівельного матеріалу. Його широко використовують для облицювання дахи , стін і огорож. Не дивлячись на високий попит, профлист має ряд недоліків. Такий як проблеми в монтажі і погана шумоізоляція. Хоча , в плані вартості , цілком прийнятний і при правильному монтажі прослужить дуже довго.