Партійний список політсили “Європейська Солідарність” очолив п’ятий президент України Петро Порошенко. Так вирішили на партійному з’їзді. Крім того, назвали прізвища інших кандидатів, які балотуватимуться до парламенту. Хто вони – про це у наступному матеріалі. 

Політсила з європейською назвою обіцяє крокувати до Євросоюзу. Її лідер запевняє: до 2023 року цілком реально отримати план дій стосовно членства в НАТО.

“І ми збережемо створену нашими зусиллями армію. Захистимо і квоти на українські пісні і квоти на телебачення і децентралізацію і енергетичну незалежність нашої держави. Захистимо безвіз, захистимо все що ми зробили але цього точно не достатньо. Ми маємо рухати країну вперед тим напрямом, тією тропою, яку ми завдавали п’ять років”, – говорить Петро Порошенко, лідер партії “Європейська Солідарність”.

В команді – нові-старі обличчя: досвідчені та перспективні.

Це спікер Верховної Ради Андрій Парубій, колишній голова Львіської облдержадімінстрації Олег Синютка, два відомих борця за права кримськотатарського народу – Мустафа Джемілев та заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз.

Список формували не лише за принципом професійності, а й по-європейські – за гендером. І тепер, це чи не єдина політсила, в топовій десятці якої три жінки – віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, громадський діяч Софія Федина та віцеспікер Ради цього скликання Ірина Геращенко. Вона каже, їх політсила – не проект під вибори.

“Тому що одноразові проекти, вони розпадаються, оптимісти у важкі моменти ховаються по кущам і стають дезертирами, а ркаїну на своїх плечах тягнуть реалісти та прагматики. І в цьому залі зібралися реалісти та прогматики, які і є справжніми оптимістами”, – говорить Ірина Геращенко, віцеспікер Верховної Ради України.