Серед приладів для корекції слуху моделі завушного типу вважаються найбільш універсальними, і підходять користувачам незалежно від віку. Для дітей завушні слухові апарати обирають за простоту використання і відсутність необхідності точної адаптації до розміру вуха. Діти швидко ростуть, й у випадку з внутрішньовушними аналогами (їх доцільно вибирати з 12 років) доводилось би надто часто замінювати корпус повністю.

З завушними пристроями таких ситуацій не виникає – в міру росту дитини замінюється лише вушний силіконовий вкладиш. Характеристики завушних слухових апаратів різноманітні – можна вибрати варіант на будь-яку потребу і бюджет, при будь-якому рівні порушення слуху. Так, за посиланням https://sluh.com.ua/category/zavushni-sluhovi-aparaty представлені апарати з різним набором функцій, від простих до високотехнологічних моделей.

Як обрати завушний слуховий апарат для дитини: співпраця з лікарем

Не варто піддаватись думці, що можна самостійно підібрати та купити завушний слуховий апарат − це може бути шкідливо для здоров’я дитини. Перед тим як придбати чи замовити прилад необхідно пройти комплексну діагностику. Найчастіше застосовуються апаратні методи дослідження, наприклад, аудіометрія для дітей і дорослих − за допомогою цих методик отримуються певні результати, на основі яких і приймається рішення про потребу у слухопротезуванні або іншому підході до розв’язання проблеми.

В цілому, обираючи слуховий апарат завушного типу дитині, потрібно враховувати наступні рекомендації:

  • Потужність вибирається спільно з отоларингологом, в залежності від ступеня втрати слуху.
  • Бажана наявність функції покращеної розбірливості мовлення – вона потрібна для спілкування з оточенням, успішної адаптації у дитсадку чи навчання у школі.
  • Програмовані пристрої допоможуть добре чути за різних умов – наприклад, при фоновому шумі на вулиці, розмові телефоном і т.д.
  • Автоматичне перемикання програм корисне, щоб дитина не відволікалась на ручне регулювання.
  • Погашення зворотного зв’язку дозволяє уникнути стороннього шуму, свисту у вухах.
  • Корпус має бути міцним, достатньо стійким до наслідків падіння, і при цьому гладким на дотик і зручним у носінні. Лаконічний дизайн корпусу не привертає уваги оточення, завдяки чому власнику більш комфортно себе почувати у соціумі.
Читайте також:  Синяки как перед смертью: новые факты о состоянии здоровья Путина

Апарати можуть бути цифровими чи аналоговими. Цифрове перетворення звуку дає змогу чути максимально точно мовлення, звуки навколишнього середовища, сприймати музику і т.д., тому апаратура з цією технологією особливо підходить дітям – слухове сприйняття є важливою частиною розвитку.

На зв’язку с сучасністю: апарати, які дозволяють без труднощів користуватись цифровими гаджетами дітям з вадами слуху

Уже з молодшого шкільного віку діти користуються цифровою технікою, як у школі, так і на дозвіллі. Тому доцільно вибирати завушний слуховий апарат, який може синхронізуватись зі смартфонами, ноутбуками або планшетами через Bluetooth. Слухові апарати є доволі вартісними пристроями, тому, якщо дитина часто губить речі, раціонально зупинитись на екземплярі з опцією «Знайти мій слуховий апарат».