12-го грудня відзначається День Сухопутних військ України

Сухопутні війська Збройних Сил України — найчисленніший самостійний вид ЗСУ, головний носій бойової могутності Збройних сил України.

Майже за 3 роки АТО 18 військовослужбовців Збройних Сил України удостоєні високого звання Герой України, 13 з них — представники Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сучасні Сухопутні війська ЗСУ— це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

До складу Сухопутних військ України входять:

Механізовані і танкові війська
Ракетні війська і артилерія
Армійська авіація
Високомобільні десантні війська
Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ
Війська спеціального призначення
Війська зв’язку
Війська РХБЗ
Війська радіоелектронної боротьби
Інженерні війська

У рамках соціального проекту до Дня Захисника України у Києві презентували масштабний ролик “Балада про піхоту”, присвячений воїнам Сухопутних сил України.

Дуже цікаво про сухопутників пише демобілізований боєць АТО Мартін Брест

РАКЕТНІ ВІЙСЬКА І АРТИЛЕРІЯ

Їх називають “силою” і “богами війни”. Ракетні війська і артилерія Сухопутних військ України – окремий рід військ, що входить до складу ЗСУ. Складається зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет.

Саме цей рід військ є основною вогневою силою в бою і виконує до 65-70% загального об’єму завдання із вогневого ураження супротивника.

На озброєнні української артилерії – протитанкова гармата МТ-12 “Рапіра”, гаубиці “Гіацинт-Б”, “Мста-Б” і “Мста-С”, “Гвоздика”, “Піон”, реактивні системи “Град”, “Смерч”, тактичний ракетний комплекс “Точка-У” , зенітно-ракетні комплекси “Зук”, “Оса” та ін.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 2

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 3

До артилерії підходять з розумом. Цієї осені вперше в історії незалежної України проводять вивчення ступеня ураження об’єктів, спираючись на наукові дослідження. В науково-дослідному центрі визначають методи максимального ураження з мінімальними витратами боєприпасів.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 4

Реактивна батарея 81 окремої аеромобільної бригади стала чемпіоном у змаганнях на кращу артилерійську батарею.
Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 5

У деяких підрозділів – багата історія. Зокрема, днем народження 55-ї бригади вважають 30 грудня 1942 року. Під час війни на Сході України бригада пройшла Іловайськ, прикривала українських бійців у ДАПі. Добре попрацювали хлопці в Дебальцевому і Мар’їнці.

Читайте також:  Гид паникера: что происходит с Приватбанком

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 6

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 7

Хоча артилерію відвели від лінії розмежування, бійці без діла не сидять. Наразі завдання хлопців – дбати про те, щоб гармати в робочому стані і постійній бойовій готовності.

Чому ми в захваті від українських артилеристів - фото 7

МЕХАНІЗОВАНІ І ТАНКОВІ ВІЙСЬКА

Вперше з 1945-го року у Європі ідуть танкові битви і відбувається це саме в Україні. За участю наших героїчних хлопців

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 2

В українському війську до початку російської агресії було, за даними ЗМІ, дві танкові бригади і по танковому батальйону у механізованих бригадах і бригаді берегової оборони, а на озброєні перебували харківські Т-64 різних модифікацій, та півтора десятка українських Т-84 “Оплот” теж різних модифікацій, на складах ще і залишок нижньотагільських Т-72.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 3

Наразі в Україні є дві танкові бригади: 17-та окрема гвардійська танкова Криворізька бригада (17 ОТБр) та перша окрема гвардійська танкова бригада (1 ОТБр).

17 отбр в АТО воювала в Секторі “Б”, окремі підрозділи брали участь у боях за Іловайськ. Механізований батальйон бригади брав участь у обороні Станиці Луганської. За звитягу, виявлену у боях у Донецькому аеропорту, бійці бригади отримали назву “Кіборги”.

1 отбр Ззберезня 2014 року бере участь у війні на сході України. На озброєнні з’єднання знаходяться танки Т-64БВ, Т-64БМ “Булат”, бойові машини піхоти БМП-1, зенітні гарматні ракетні комплекси “Тунгуска” та інші зразки озброєння. 1-а танкова бригада єдина у Збройних Силах, на озброєнні якої знаходяться модернізовані українські танки Т-64 БМ “Булат”. Бойові машини оснащені високоточною зброєю та сучасними керованими ракетами “Комбат”, мають потужні двигуни, системи динамічного захисту та наведення.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 6

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 7

Певна кількість танків на озброєнні бригад та полків механізованих військ.Всього ж, за офіційними даними, танків в Україні на озброєнні близько 700.

Чому ми в захваті від українських танкістів - фото 8

ППО

Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ організаційно входять до складу загальновійськових з’єднань і частин та виконують завдання в єдиній системі протиповітряної оборони держави.

Вони призначені для прикриття своїх військ та важливих об’єктів у всіх видах бойових дій (операціях), під час перегрупування (переміщення) та розташування військ на місці. Військові частини і підрозділи військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України беруть участь спільно з Повітряними Силами, іншими видами і родами військ Збройних Сил україни у завоюванні панування в повітрі, ведуть розвідку повітряного противника і оповіщають про нього свої війська, знищують зенітними ракетами і вогнем зенітної артилерії літаки, вертольоти, крилаті ракети і інші повітряні цілі; ведуть боротьбу зі засобами повітряної розвідки, повітряними десантами противника у польоті, у тому числі в умовах застосування противником зброї масового ураження, високоточної зброї та засобів РЕБ.

Читайте також:  Сотрудница Альфа-банка выманила у вдовы бойца АТО 400 тысяч

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 14

До складу військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України входять зенітні ракетні полки оперативних командувань, зенітні ракетні, зенітні ракетно-артилерійські, зенітні артилерійські та радіолокаційні підрозділи загальновійськових з’єднань та військових частин.

На озброєнні військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України перебувають зенітні ракетні комплекси “Оса-АКМ”, “Стріла-10”, зенітні гарматно-ракетні комплекси “Тунгуска”, переносні зенітні ракетні комплекси “Ігла” та “Ігла-1”, зенітні артилерійські комплекси “Шилка” та ЗУ 23-2, радіолокаційні станції та рухомі пункти управління.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 15

Перспективами розвитку військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України передбачено розвиток системи управління, приведення у відповідність складу та структури військ визначеним завданням, вдосконалення форм і способів застосування та підготовки військ, створення нового та модернізація існуючого озброєння, нарощування спроможностей щодо виявлення й ураження засобів повітряного нападу противника.

Армійська авіація — грізна складова Сухопутних військ Збройних Сил України в сучасному бою, призначена для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою. Частини і підрозділи армійської авіації ведуть розвідку, знищують бойову техніку та живу силу противника при обороні наших військ, здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки, висаджують тактичний десант, доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад, евакуйовують поранений особовий склад та виконують інші важливі завдання.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 16

З’єднання та частини армійської авіації Сухопутних війсь України мають на озброєнні вертольоти типу Мі-8, Мі-24 та їх модифікації, які дозволяють виконувати всі завдання за призначенням. Вертолітники, серед яких багато ветеранів Афганістану, Югославії, інших локальних конфліктів, достойно справляються з покладеними на них повсякденними завданнями в зоні проведення антитерористичної операції, гідно представляють нашу країну у миротворчих операціях, демонструючи високий професійний вишкіл.

Чому ми в захваті від Сухопутних військ України - фото 17

Спеціальні війська призначені для забезпечення бойової діяльності Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають у своєму складі розвідувальні, інженерні, топографічні частини та підрозділи, військові частини зв’язку, радіохімічного та бактеріологічного захисту та радіоелектронної боротьби.

Читайте також:  "Слава Україні" та "Смерть сепарам" в окупованому Антрациті (ФОТО)

Військові частини тилу та озброєння Сухопутних військ Збройних Сил України вирішують завдання експлуатації військової техніки та озброєння, забезпечення військових частин основними видами матеріально-технічних засобів, забезпечення статутних умов життя та побуту військовослужбовців.

depo.ua