Адвокат Александр Вишневый, который представляет интересы семьи Чауса, заявил, что видео похищенного судьи  монтировалось с помощью программы, которую купила украинская военная часть.
Согласно метаданным, видео, опубликованное на Телеграмм-канале “ChausUA Николай Чаус” 16 мая 2021, смонтировано с помощью программного обеспечения, которое в 2018 – 2019 гг. приобретала военная часть №2428, расположенная в Киевской области (Киев, ул. Народная, 54-А).
Стоимость такого обеспечения – 198 477,00 грн, а в/ч 2428 – это центральный узел связи Госпогранслужбы.

Также никто не понимает, какие “рукописные документы” собирается передать через своих друзей Чаус.
Все документы он якобы собирал с 2016 по 2021 год. На видео было видно, что похитили судью в одних штанах и рубашке – никаких материалов при нем не было.
И полтора месяца он находился в изоляции от семьи и дома, где находятся все эти документы. Если они готовились после похищения, ни о какой добровольности не может идти и речи.

Напрашивается очевидный вывод: похищение осуществлено спецслужбами Украины по заданию Ермака, а сам Чаус содержится в одной из воинских частей СБУ или погранвойск, и “документы” фабрикуются в выгодном для похитителей ключе.
Скучно, девочки.
Sharp`s
___________________________

Чауса знову витягнули й записали для телеграм-каналу, підписаного його іменем. Після першого провального явління, кинулися виправляти грубі технологічні помилки.
Найперше – поспішили заглушити “сигнал”, який просунув Чаус у першому відосіку. Нагадаю, що він там показово поводився в неприродний для себе спосіб, щоб рідні й близькі зрозуміли, що він говорить під тиском.
А ще, він умисно назвав свою дружину так, як ніколи до неї не звертався.
Це помітили та оголосили родина й адвокат. Також викрадачі попалися на використанні професійних програм для запису й монтажу відеосюжетів.
Чаус удостоївся аж надто високої честі – його писали люди, які знімають та монтують відосіки Зеленського й використали ту саму чи аналогічну техніку й програмне забезпечення. Навіть найнаївнішим було зрозуміло, що ні таких можливостей, ні досвіду в еккс-судді та його «друзів» бути не могло.
Що зробили зараз?
Та так тупо все поміняли, що лише підтвердили підозри про насильницьке виконання попереднього запису людьми з найближчого оточення Зеленського.
Чи поміняли програмне забезпечення – нехай нам скажуть спеціалісти, які розшифрували технічну сторону першого відео. А от суфлера – явно поміняли.
Тепер Чаус дивився не прямо перед собою, втупившись непорушно в стаціонарний студійний суфлер-камеру (хто бував у телестудіях, добре знають, про що я пишу), як це роблять диктори на телебаченні та й той самий Зеленський. Йому встановили суфлер на рівні типового ноутбуку на столі, ніби він дивився в камеру свого персонального комп’ютера. От тільки є одна проблемка. Коли ви говорите на камеру самостійно, а не зачитуєте виставлений вам текст, у вас усе одно не буде під час емоційного виступу такого зосередженого й спрямованого в одну точку погляду. Можете й на собі перевірити.
Отже, Чаус, якому виписали ніби й емоційний текст-експромт, навіть не підглядав до тексту, що ще якось можна пояснити, а зачитував його до буквочки. Отак чергова “чайна ложечка” знову зрадила державних гангстерів…
Ще з Чауса вибили всі домашні клички й прозвища його рідних.
Бо саме на такому неспівпадінні, він зумів послати вісточку про своє насильницьке утримування.
Це написали в дописі на Телеграм. Цитую: “Моя Рыбка, отдельно хочу обратиться к Тебе: ситуация, в которой мы сейчас – требует понимания, спокойствия и терпения, о чем я много раз говорил! Все обязательно наладится! Воздержись от комментариев и необдуманных поступков! Уже скоро – я, ты, Вова, Антоня и «Принцюша» будем снова вместе!!!”
…Але знову зрадила відсутність відчуття міри й тупа прямолінійність викрадачів.
Вони в одну коротку фразу завантажили всі прозвища, які лиш були, та поставили вимогу дружині нічого не коментувати, бо саме її повідомлення про неправильно озвучене ім’я минулого разу стало основою викриття.
Так само від імені Чауса написали відречення від його ж адвоката, який встановив факт неприродної поведінки. Адвоката дійсно формально наймав не Чаус, а його мама, яка єдина з родини перебувала в Україні. Але він співпрацював з клієнтом, а зараз, виявляється, став невідомим самозванцем.
Це ще один доказ запису під тиском для виконання вимог викрадачів.
До речі, цікаві «друзі» в Чауса, які його зараз «не викрадали, а рятували». Чому ж вони закривають рота всім, хто піддає сумніву добровільність записів? Чому не дати йому поспілкуватися з рідними, хоч по телефону?
Бо ж є ризик, що він скаже їм правду, особливо, якщо відчуває невідворотну загрозу вбивства.
Я б нікому не порадив таких друзів, які вкладають у звернення до рідних такі слова: «Этот канал, хоть я и далёк от этого всего, пока единственная возможность донести весточку, что со мной все хорошо, и я настроен решительно!»

Читайте також:  ВСУ разгромили скопление сил армии РФ в Скадовске

Спробували викрадачі при записі нового відео скоригувати й поведінку самого Чауса та його зовнішній вигляд.
Можливо, використали давніші відеозаписи, хоча вони майже всі з судових засідань, тобто з інших поведінкових форматів.
Показово, що його переодягнули цього разу в темну сорочку й піджак, що не менш примітивний крок. Нам сказали, що викрадений виглядав неприродньо, то ми дивимося на його фотографії, підбираємо аналогічний одяг і змушуємо робити рухи й використовувати тональність мови, які бачимо на записах Чауса в ютюбі, коли він уже поза процесом щось коментує. Абсолютно жодної природності це не добавило.
А тепер – про зміст.
Перший меседж: «Мене зараз не викрадали, а рятували, а викрали в 2016 році» – це вимога викрадачів. От тільки ні їх, ні країну такі дешеві фрази та ще й від людини, на яку наставили зброю, нікого в світі не переконають. Це тільки понизить імідж країни. Бо перші два роки Зеленського ми чітко розуміли, що в нас до влади дорвалась мафія. А зараз виявилося, що це ще й гангстери.
Весь антураж аж кричить про викрадення й насильне утримування та вибивання потрібних свідчень. Хто міг викрасти людину в іншій державі, застосувати для цього службовців спецслужби й вивезти особу через кордон на автомобілі нашого посольства та ще й з військовим аташе за кермом? А це все вже встановлено слідством у Молдові. Питання риторичне. Ця особа має бути наділена владою не нижче голови ОПи Єрмака.

Зате другий меседж – уже серйозніший. І зараз є побоювання, що Чаус цим підписав собі смертний вирок. Викрадачі так і не відважилися вивести його із сховку та підкинути органам правосуддя.
Зрозуміло, що заступник голови ОПи Смірнов (колишній адвокат Чауса, який, імовірно, допоміг йому інсценізувати викрадення та втекти з України в 2016 році) – смертельно боїться свідчень Чауса в непідконтрольному НАБУ.
Але зараз Чауса контрольовано засвітили й сповістили, що він написав якісь звинувачення на осіб, яких дуже не люблять викрадачі. Я навіть не здивуюся, якщо ці сторіночки виникнуть в руках Зеленського цього четверга, під час чергової пародії на щорічну прес-конференцію. І буде там звинувачений не Смірнов, а Порошенко. Те, що це позбавлено сенсу, нікого не стурбує.
Хоча саме від Порошенка Чаус утікав, бо за попереднього президента, його притягнули до відповідальності за корупцію, позбавили суддівського статусу й відповідної недоторканності.
Про цей абсурд я вже писав і ще не раз доведеться розповідати. Основна тут технічна сторона. Ясно ж, що отримані невідомим шляхом і в невідомий спосіб письмові зізнання викраденої особи жодної юридичної сили не мають. Щоб надати їм хоч видимості законності, треба саму живу людину вести до слідчих і в суд. А ще дослідити її психічний стан, перевірити покази на поліграфі…
А Чаусу викрадачі не вірять. Остаточно втратили довіру після того, як він у першому відосіку «вісточку» послав.
До того – вони писали йому в тексті, що він скоро появиться в Україні та хоче постати перед правоохоронцями.
А після того проколу – вже повідомляють, що він лише “передасть написані звинувачення”.
Вони розуміють, що цей хитрий лис їм усе на світі пообіцяє, а вирвавшись з-під їхнього контролю – може почати говорити реальні речі, хто його викрав та що з ним робили.
Після того, як Чаус під тиском напише відповідні тексти, він уже може надалі виявитися зовсім непотрібним.
А що ж повинно бути в тих текстах, які мають вибити, чи вже видавили з Чауса?
Найперше – там точно буде повторено виправдання викрадачам. Це безглуздо, але проти психології не попреш. Ще раз напишуть, що його викрали не зараз, а в 2016-му. Може, добавлять якийсь текст на окреме виправдання Смірнова. Наприклад, із підтвердженням фейкової версії самого заступника голови ОПи, що він насправді був не адвокатом Чауса, а його викривачем під прикриттям.
А далі піде вже абсолютно сьогоденна політика.
Не виключаю версії Бутусова, що Чауса використають для дискредитації Василя Бурби, колишнього начальника ГУР МО, який дав свідчення по Вагнергейту для Белінгкет.
Саме Бурбу зараз активно атакують за прямою командою Зеленського. Дивним чином виявиться, що саме він і вивозив фізично Чауса до Молдови. Те, що це звучить сміховинно, організатори мусять проігнорувати. Їм зараз від звинувачень у держзраді треба відбиватися. Є, звісно, мінімальне припущення, що ця авантюра з викраденням пов’язана з підкилимною війною в ОПі Зеленського. Там уже пройшло кілька раундів на знищення.
Удар по Смірнову рикошетом зачепить та дискредитує дуже багатьох, а те, що це дуже навіть вигідно Росії, то й до ворожки не ходи. Але мені ця версія, коли через таке гангстерство воюють між собою поверхи ОПи, видається молоймовірним. Занадто серйозно в цьому викраденні загруз особисто Зеленський…
Тому, як гадаю, головним фігурантом «записів Чауса» неодмінно стане Петро Порошенко. Планів прив’язувати справу Чауса до його імені спершу в організаторів викрадення не було. Вони захищали самих себе та шукали засобів дискредитувати Бурбу.
Ідею втягнути в справу Порошенка для них написали в Росії. Точніше, в день викрадення Чауса, коли ще ніхто нічого не знав, основні тези писалися в місті Дубаї (ОАЕ), де, за деякими даними, проходили спонтанні консультації, як використати дикий провал ОПИ та її криворуких спецслужбістів.
Учасником наради щодо пропагандистського ефекту стала одіозна Свєтлана Крюкова, заступниця (а насправді – реальна керівниця) московського ресурсу в Україні Страна.UA.
Я не виключаю, що на Росії мали й раніше витоки про підготовку спецоперації, а саме про засідання з цього приводу напередодні в ОПі під керівництвом Єрмака. Тому так добре до події виявився готовий Додон, на відміну від розгубленої Майї Санду.
Саме Крюкова напередодні встигла поспілкуватися з дружиною Чауса, хоча нічого конкретного з неї й не витягнула. А потім вона перша почала, й досі продовжує розвивати саме цю версію про причетність Порошенка.
Зараз ми бачимо чергову, скоординовану саме з Москви медіа-атаку на 5-го президента.
Тут і Бігус, і чергові ремікси старої дискотеки Деркача, й зараз мають виринути листочки від Чауса.
Мені цікаво: це все лише під четвергову пресуху Зеленського, чи промосковське ядро в ОПі буде й далі крутити ту саму пластинку?
Але з політичними авантюрами ми якось ще розберемося, а от з іміджем країни все значно гірше. У нас уже був випадок, коли країна скотилася до гангстерських методів. Це була добре відома справа Гонгадзе. Тоді також добре проглядався російський шлейф. А внаслідок тої кривавої авантюри, ми на довгі роки втратили європейські та натівські перспективи й опинилися в ізоляції та з перспективою сповзання в обійми Кремля.

Читайте також:  На "нормандській" зустрічі Лаврова вперше пресингували через в'язнів Кремля

P.S.: Зверніть увагу – на останньому скріні з телеграмканалу на супровідні слова: “осталось 10 часов”. Чи це та часова відмітка, після якої піде зворотній відлік часу, необхідний, щоб легалізувати процес транспортації листочків від “друзів-викрадачів” Чауса до ручок Зеленського на його пресусі? Бо ж якусь видимість легального процесу отримання таки треба організувати, щоб остаточно не вийти на самих себе…
Taras Chornovil