Якщо говорити про найпопулярніші у світі страви, суші одразу ж спадають на думку. Така їжа вирізняється приємним смаком і незвичайною естетикою. Сет ролів матиме чудовий вигляд і на святковій події, і під час звичайного перекусу в колі сім’ї. При цьому у суші дуже багата історія, яка починається ще з перших століть нашої ери.

З чого все починалося

З’явилися суші як спосіб збільшити термін придатності риби. На території сучасної Японії для цього використовували особливий спосіб ферментації – морепродукти пересипали рисом і сіллю, після чого придавлювали важким предметом. У результаті риба набувала характерного присмаку.
Більш популярною страва стає в XVII столітті. Винахід рисового оцту істотно прискорив процес маринування. Тепер рис не треба було викидати, що зробило суші доступними для широких мас. Приблизно тоді ж з’являються нігірі. Вони являють собою жменю рису, прикрашеного рибою і васабі. Незабаром винаходять листові водорості, що призводить до виникнення макі – традиційних японських ролів.
На сайті https://zaporizhzhya.sushi-master.ua/ ви знайдете як класичні суші, так і більш сучасні різновиди ролів. При цьому кур’єри Sushi Master готові доставити замовлення в будь-яку точку Запоріжжя.

Урамакі – родзинка паназіатської кухні

Хоча перші ресторани японської кухні стали з’являтися в Європі та США ще з початку ХХ століття, популярність до суші прийшла не відразу. Американці та європейці не надто оцінили смак норі та сирої риби. Один нью-йоркський кухар трохи схитрував, сховавши водорості всередині. Рис зверху він прикрасив ікрою, а в начинку поклав авокадо й огірок. Так з’явилися роли Каліфорнія.
Через кілька років виникає інший різновид урамакі – Філадельфія. В його начинці обов’язково присутній крем-сир, при цьому риба тут не всередині, а зовні. Такий декор відразу притягує до себе увагу. Каліфорнія і Філадельфія швидко завоювали серця гурманів з усього світу. Саме урамакі і є найпопулярнішими суші в наш час.

Читайте також:  Порядок дій, якщо хтось помер. Як організувати похорон самостійно?

Сучасний погляд на роли

Як правило, для суші не потрібна термічна обробка. Але за останні роки з’явилося кілька альтернативних варіантів ролів:
– темпура – готові рулетики вмочують у спеціальний кляр, а потім відправляють у фритюр;
– запечені в духовці з різними соусами – страва виділяється насиченим смаком і поживністю.
Таким чином, суші пройшли досить довгий шлях, перш ніж стати топ-1 стравою в усьому світі!