Сучасні склади — це високотехнологічні системи, які дозволяють проводити приймання, маркування, розміщення та видачу товарів в автоматичному або напівавтоматичному режимі. Для ефективного переміщення вантажів зазвичай використовуються конвеєрні лінії, що будуються індивідуально з урахуванням наявних бізнес-процесів і транспортних потоків на конкретному підприємстві. Вони дають змогу підвищити швидкість роботи на 30–70%, а також уберегти товари від падінь, пошкоджень чи втрати.

Конвеєрна лінія для складу може використовуватися як для оптимізації окремих ділянок, так і для з’єднання різних зон (наприклад, приймання та зберігання). За її допомогою можна переміщати вантажі на різні рівні, сортувати їх та відправляти на видачу. Конвеєри можуть працювати з різними видами товарів:

  • палети стандартних і нестандартних розмірів;
  • коробки, ящики, лотки;
  • конверти, пакети, продукція у твердому або м’якому пакованні.

Сучасні конвеєрні лінії випускаються в модульному виконанні, завдяки чому їх можна оптимізувати й адаптувати до потреб конкретного складу. Якщо його територія розширюється або він переїжджає на нове місце, то їх вдасться легко масштабувати під нові умови.

Типи конвеєрів

Існує декілька основних видів цього обладнання:

  1. Стрічкові системи. Вважаються найбільш універсальними та розповсюдженими. Можуть переміщати до 3600 товарів за годину, завдяки чому зменшуються витрати на оброблення вантажів і значно підвищується рентабельність. Стрічкові конвеєри можуть працювати з різними типами вантажів.
  2. Системи з приводом для палет. Використовуються для переміщення товарів у пакованні зі швидкістю до 300 одиниць на годину. Завдяки цьому зростає продуктивність роботи. Приводний конвеєр при правильному налаштуванні може замінити цілий парк автонавантажувачів.
  3. Вертикальні системи. Застосовуються в складських приміщеннях, де встановлені багатоярусні конструкції та мезоніни. Дозволяють підіймати чи опускати палети, ящики, лотки та інші товари на різні рівні, а також подавати їх на конвеєри різного типу, підвищуючи швидкість роботи складу.
  4. Приводні роликові системи. Застосовуються для транспортування товарів, коробок, ящиків, лотків тощо. Являють собою сучасні модульні рішення, які підвищують швидкість обслуговування та забезпечують збереження вантажів на всьому шляху по складу.
  5. Спіральні конвеєри, які застосовуються для безперервного переміщення товарів вгору та вниз. Вони дозволяють з’єднувати потоки з різних рівнів зберігання, а також виконують роль буфера. Такі рішення підходять для складів із високою продуктивністю.
Читайте також:  Послуги рекрутингу. Як працюють рекрутингові агентства

Також існують й інші типи конвеєрів. Зазвичай вони робляться модульними, завдяки чому їх можна поєднувати один з одним, створюючи складні лінії для переміщення різних типів товарів.

Де заказати необхідне обладнання

Якщо вам треба модернізувати склад, зробити його більш продуктивним, сучасним і технологічним, то вам варто звернутися до компанії KAPELOU. Вона займається розробленням, виробництвом та впровадженням складських систем різної складності на об’єктах замовників.

Компанія виконує замовлення під ключ, зокрема проведення пускових і налагоджувальних робіт, тестування, навчання персоналу. Також вона має власне виробництво конвеєрів, займається підтримкою та ремонтом обладнання, у тому числі після закінчення гарантійного терміну.