Ремонт дорожнього покриття буває капітальний та поточний. Капітальний ремонт передбачає великий комплекс робіт із повної заміни дорожнього покриття. Поточний же ремонт відбувається щосезону, головним чином навесні та восени. Використання надійної техніки та відповідність стандартам і правилам проведення ремонтних робіт дозволяє отримати якісний результат та заощадити кошти.

Як ремонтують асфальт

Одним із різновидів поточного ремонту дорожнього покриття є ямковий ремонт. Через постійні сезонні коливання температур та навантаження транспортом асфальт псується у деяких місцях – і утворюються вибоїни та ями. Одна з основних завдань комунальних дорожніх служб – це проведення поточного ямкового ремонту для забезпечення зручного та безпечного руху автомобілів.

Ямковий ремонт доріг відбувається в кілька етапів:

  1. За допомогою фрези вибоїні надають правильної геометричної форми.
  2. Отримана яма обробляється бітумом.
  3. Вибоїна закривається асфальтобетонною сумішшю.

Важливо дотримуватися температурних та погодних умов при виконанні ямкового ремонту для забезпечення якісного та довгострокового результату.

Обладнання, яке використовують для ремонту асфальтного покриття

Для ямкового ремонту асфальту використовуються змішувальні установки малої та середньої потужності від 60 до 200 тонн на годину. Альтернативне обладнання для поточного ремонту дорожнього покриття:

  • регенератор асфальту: дозволяє виробляти дорожню суміш безпосередньо у місці ремонту покриття, що дозволяє використовувати технологію гарячого асфальту;
  • мінігудратор – установка, яка швидко, рівномірно та економічно розпорошує дорожню суміш.

У кожному окремому випадку компанія, яка проводить ремонт дорожнього покриття, вибирає відповідну технологію та обладнання.

Особливості сучасної техніки

Сучасна дорожня техніка дозволяє виконувати якісний ремонт дорожнього покриття та мінімізувати людську працю. Нові технології дозволяють контролювати процес за допомогою комп’ютера, розраховувати необхідну кількість матеріалів для ремонту, а також коригувати швидкість та щільність нанесення суміші.

Читайте також:  Юная украинка Марта Костюк стала победительницей престижного турнира по теннису

Завдяки новітнім технологіям, які активно впроваджуються українськими виробниками дорожньої техніки, роботи з відновлення дорожнього покриття проводяться швидше та якісніше, забезпечуючи довгостроковий результат.