Взагалі забороняти будь що — справа невдячна. Повчальний досвід Адама та Єви показує, що не дозволені речі (у їх випадку це було райське яблуко) приваблюють набагато більше ніж те, чим можна користуватися без обмежень. До того ж варто подивитися на світовий досвід, адже краще вчитися на чужих помилках.

Насправді легалізація грального бізнесу в останні роки стала справжнім трендом, про що можна прочитати за посиланням. Після України ігрову індустрію реабілітували, наприклад, у Німеччині та Нідерландах. Навіть переважно мусульманська країна, якою є Азербайджан, збирається легалізувати гральні заклади. Бо їх діяльність приверне в країну більше туристів та сприятиме наповненню державної скарбниці. Тому спробуємо розібратися, чого більше принесло Україні рішення відродити гральний бізнес — шкоди чи користі.

А народ проти чи за?

А ось народ якраз переважно зовсім не проти легального статусу грального бізнесу. Це наглядно показало проведене нещодавно опитування, з результатами якого можна ознайомитися тут. Справа в тому, що дехто розуміє користь, яку приносить державі будь-який офіційно працюючий бізнес. А решті просто байдуже, адже у нас наразі цікавляться гемблінгом лише 8% українців. Та й проблема ігрової залежності не стоїть дуже гостро. У вітчизняному реєстрі лудоманів знаходяться прізвища трохи більше ніж двох сотен людей. Та й у світі за статистикою ризикують стати жертвою патологічної тяги до гри на гроші лише 1% гравців.

Коли заборона — це самообман

Ледь не головним аргументом на користь заборони грального бізнесу у 2009 році називали наявність у країні великої кількості залів з гральними автоматами, в яких, мовляв, люди програють останнє. Насправді після закриття офіційно працюючих закладів з’явилося маса підпільних. Які взагалі не приносили жодної копійки до бюджету, а грати в них могли неповнолітні та ті самі лудомани. Навіть зараз, після легалізації, проблема боротьби з такими “піратами” стоїть дуже гостро. Причому це стосується як наземних, так і онлайн казино. Наприклад, про постійне зростання обсягів реклами нелегальних операторів можна прочитати у цьому матеріалі.

Читайте також:  Где заказать печать на синтетических тканях?

Тому добре, що можновладці, нарешті, зрозуміли просту істину — легальний гральний бізнес це передусім:

  1. Додаткові надходження до бюджету. У минулому році оператори заплатили за ліцензії та у вигляді податків понад 1,21 млрд грн.
  2. Безпека гравців.
  3. Можливість контролювати діяльність закладів на предмет дотримання ними правил відповідальної гри та норм вітчизняного законодавства.
  4. Гарантія недопущення до гри неповнолітніх та лудоманів.

Висока соціальна відповідальність та проукраїнська позиція: як проявив себе легальний гральний бізнес під час війни

Війна об’єктивно негативно вплинула на діяльність індустрії азартних розваг. Хоча саме гральний бізнес був одним з локомотивів поступового відродження економіки. Звичайно, в інших умовах можна було очікувати значно більших податкових надходжень. Але питання взагалі стояло про те, де знайти резервні ресурси, щоби не припиняти роботу на українському ринку, а на про збільшення прибутків. До того ж оператори одразу почали активно допомагати армії та звичайним людям, що постраждали від ворожих атак. Загальна сума наданої усіма учасниками ринку благодійної допомоги оцінюється у понад 0,5 млрд грн. Так що можна однозначно сказати, що рішення про легалізацію грального бізнесу було вірним та вже принесло користь державі та українцям.