Чи варто переїжджати до Іспанії? Мінуси переїзду до Іспанії життя в цій країні.

Безумовно, життя в Іспанії має безліч плюсів, але, як і в будь-якій іншій країні, тут є мінуси, про які теж варто знати.

Спека та холод

Інша сторона теплого іспанського клімату – літня спека, яка в центральних районах країни може сягати 35 градусів, а іноді й 40. Така спека – навантаження не тільки на організм, а й на сімейний бюджет, оскільки працюючий кондиціонер у цей період – не розкіш, а нагальна потреба. У прибережних районах спека відчувається не так сильно, що є однією з причин, через які багато експатів воліють селитися ближче до моря.

Може здатися парадоксальним, але багато хто з тих, хто переїхав до Іспанії, нерідко скаржиться на холод. Однак, якщо розібратися, в чому справа, то подібні скарги будуть цілком зрозумілі. Справа в тому, що далеко не у всіх іспанських будинках є центральне опалення. Незважаючи на м’якість іспанської зими складно перебувати в квартирі, що не опалюється, коли на вулиці + 5 або навіть +15 градусів. Тому витрати на опалення квартир за допомогою обігрівачів, кондиціонерів та інших пристроїв можуть виявитися досить вагомими.

Близькість моря

Море – це завжди висока вологість, яка взимку може виявитися для незвичної людини дуже неприємним сюрпризом. Крім того, вологе солоне морське повітря дуже негативно впливає на зовнішній вигляд житла: будинки в такому кліматі його доводиться перефарбовувати практично щороку, а дерев’яні конструкції дуже швидко стають непридатними. Взимку на узбережжі дме сильний вітер, який робить перебування за межами будинку дуже комфортним, а влітку волога спека переноситься складніше, ніж суха.

Недоліки безкоштовної медицини

Практично до будь-якого вузького фахівця в Іспанії можна потрапити безкоштовно. Однак на свою чергу часто можна чекати не один тиждень і навіть не один місяць. Тому багато жителів країни купують приватні страховки, що дозволяють отримувати доступ до потрібних фахівців у міру потреби, або звертатися до приватних медичних центрів з якісним, але досить дорогим обслуговуванням.

Читайте також:  Британський міністр оборони назвав Росію "загрозою номер один" для безпеки

Необхідність вивчати мову

Незважаючи на те, що в останні роки багато іспанців успішно вивчають англійську мову, для повноцінного життя в цій країні необхідно досконало опанувати іспанську. А тим, хто планує жити в Каталонії, варто врахувати, що 80 % населення автономії володіє каталанською, і саме цією мовою тут ведуться справи, в тому числі і з державними структурами. Його необхідно знати всім, хто збирається працювати у державній установі, на ньому ведеться навчання у дитячому садку та у школі. Свої діалекти є і у Валенсії, і в Галісії, і в Країні Басків, хоча вони і не відіграють такої важливої ​​ролі, як у Каталонії, проте про це теж варто пам’ятати.

Розпорядок роботи магазинів та банків

Серед незручностей життя в Іспанії багато іммігрантів називають порядок роботи магазинів і аптек. Якщо великі супермаркети працюють до пізнього вечора і без перерви, то невеликі магазини і навіть аптеки можуть закриватися на дво-тригодинну перерву в середині дня. Банківські установи працюють із клієнтами до 14.30. У дні загальнонаціональних та місцевих свят, а також у вихідні майже все в Іспанії закрито, не працюють навіть супермаркети, тому в такі дні продуктами варто запасатися заздалегідь. Так, у країні є і продуктові магазини, які працюють і у вихідні, і допізна, проте покупки обходяться дорожче. У неділю не працює більшість аптек, тому в разі потреби доведеться шукати чергову аптеку.

Високий рівень безробіття

Якщо іммігрант планує приїхати до Іспанії і не тільки жити, а й працювати, то варто врахувати, що влаштуватися на високооплачувану роботу буде дуже складно. Працювати в Іспанії офіційно, тобто із укладанням трудового договору та відрахуваннями до системи соціального страхування, можуть лише володарі ВНЗ із правом на роботу, а також члени сімей іспанців та громадян ЄС. Дипломованим фахівцям, наприклад, інженерам, юристам, вчителям і т.д., які бажають працювати за фахом, доведеться підтверджувати в Іспанії свій диплом, отриманий на батьківщині, тобто переучуватися. Єдиним винятком є ​​медики, для яких передбачається процедура омологації диплома.

Читайте також:  Тамара Петерсен - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS

Рівень безробіття країни нині становить близько 25 %, країни 4 мільйони безробітних. Тому не дивно, що серед основних мінусів проживання в Іспанії абсолютна більшість експатів вирізняє складність, а найчастіше і неможливість працевлаштування з отриманням гідної зарплати.

Високі податки

Про оподаткування в Іспанії буде розказано окремо, але варто зазначити, що навіть за європейськими мірками податки тут досить високі, а спроби ухилення від їх сплати загрожують величезними штрафами та тюремними термінами, від яких не рятує навіть високе становище у суспільстві.

Життя в Іспанії не варто ідеалізувати – тут є свої мінуси та недоліки. Проте статистика стверджує: абсолютна більшість експатів вважають, що плюси проживання в цій країні переважують мінуси, тому Іспанія регулярно входить до п’ятірки країн світу, куди найкомфортніше переїжджати і де найкраще живеться іноземцям, які вирішили змінити своє місце проживання.

Джерело: сайт Migrate.com.ua