Ситуація на тимчасово окупованих проросійськими сепаратистами територіях Донбасу з кожним днем стає все гіршою. Закриваються підприємства, зростає рівень заборгованості та соціальних виплат, збільшуються ціни на медикаменти та продукти харчування. І це ще не повний перелік проблем, з якими стикнулися жителі фіктивних «ДНР» та «ЛНР», керівництво яких замість того, щоб принаймні спробувати щось владнати, влаштовує своє особисте життя та безтурботне майбутнє, заглядаючи до кишені своїм кураторам з Кремля.

Однією з глобальних проблем, яка назріває на Донеччині, є загроза припинення центрального водопостачання комунальним підприємством «Вода Донбасу», яке забезпечує водою міста Донецьк та Ясинувата, а також інші населені пункти. Справа в тому, що працівникам підприємства більше трьох місяців не виплачують заробітної плати, а найбільш не задоволених взагалі звільняють «заднім числом», аби не виплачувати заборгованості. Люди відмовляються безоплатно ходити на роботу, адже обіцянками, якими їх годує керівництво, не заплатиш за комунальні послуги чи проїзд.

Але здається, що окупаційній владі геть начхати на техногенну катастрофу, свої зусилля вони перекинули на «зміцнення кордонів». Бояться, щоб люди масово не виїжджали на підконтрольну Україні територію. Для цього погрожують нацькувати «МГБ ДНР», якщо місцеві «держслужбовці» порушать правила виїзду за межі території «республіки». Однак такий суворий режим викликав зворотну реакцію: співробітники «МНС ДНР» Сніжного почали масово звільнятись, аби безперешкодно їздити до України.

Люди знаходяться в розпачі. Зарплат немає, соціальної допомоги теж. Жителі окупованих територій вимушені продавати своє майно, щоб змогти купити продукти першої необхідності. На онлайн-сервісі з продажу OLX люди обмінюють посуд на дитяче харчування. І все це в той час, коли по місцевому телебаченню голова псевдореспубліки розповідає про «економічний приріст і розвиток і про необхідність боротись з київським ворогом, що заважає жити!»

Читайте також:  Украинские хакеры сломали Центробанк РФ

 

В Луганську ситуація не краща. Відсутність фінансування та поставок необхідної для виробництва сировини призупинили роботу декілька великих печей Алчевського металургійного заводу, що в свою чергу залишило сотні працівників без роботи та зарплати. Керівництво заводу запевняє, що раптово виникла потреба в проведенні ремонтних робіт, проте між собою говорять, що відновлення виробництва не буде. А масла в вогонь підливає і той факт, що в разі повної зупинки виробництва, місцеві «ополченці» за декілька днів розберуть завод на металобрухт і здадуть до Росії, як і все інше.

Ситуація більш ніж напружена. Залишається лише питання часу, скільки терпітимуть жителі ОРДЛО терпітимуть пусті обіцянки свої «лідерів».