Державне підприємство «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» готується виробляти до 6 ракет-носіїв «Зеніт-3SL» на рік. Про це ІА «МОСТ-ДНІПРО» повідомили в прес-службі «Південмашу».Це стало можливим завдяки підписанню контракту по проекту «Морський старт». Нагадаємо, проект був припинений через кризу. Влітку цього року суд Центрального округу Каліфорнії вимагав повернути американській компанії Boeing $ 356 млн від учасників проекту КБ «Південне», «Південмашу» і російської ракетно-космічної корпорації (РКК) «Енергія». Пізніше той же суд призупинив стягнення з ПМЗ мільйонних боргів перед США.

«Холдинг S7 Group підписав контракт з групою компаній SeaLaunch «Морський старт». Контракт, підписаний в Гвадалахарі (Мексика) в рамках Міжнародного астронавтичного конгресу IAC 2016, передбачає придбання майнового комплексу «Морський старт». Новий власник має намір вивести комплекс з консервації і почати пускову діяльність наприкінці 2018 року», – повідомили в прес-службі «Південмашу».raketnokosmicheskiy-kompleks

Також наголошується, що першу партію ракет-носіїв компанія зможе зробити до літа 2017 року.

«З огляду на тривалість виробничого циклу при виготовленні ракети-носія «Зеніт», перші вироби можуть бути відвантажені вже в другій половині 2017 при початку фінансування в жовтні 2016 року. При цьому існуючі потужності «Південмашу» дозволяють виробляти від 4 до 6 носіїв на рік», – повідомили в прес-службі.

321423423

На підприємстві кажуть, що проект «Морський старт» є важливою складовою стратегії розвитку космічної галузі України. Участь у міжнародних комерційних проектах дозволить забезпечити розвиток українського космічного машинобудування за рахунок власної діяльності, без прямого державного фінансування, яке в поточних умовах неможливе.