З пластикових кришок, які по всій Україні збирають волонтери і активісти, справді не роблять ані протезів, ані комплектуючих до них. Але якщо Вам зручніше викинути кришечки у сміття, ніж подумати, що вони підуть на корисну і добру справу, то так і зробіть. Навіть якщо і не іде, то само по собі це дуже правильно, бо викидувати пластикові бутилки потрібно без кришок, інакше вони просто не утрамбовуються і займайть в 10 раз більше місця на звалищах.

Дійсно, експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Та і у БФ “Овес”, який повідомляв  про акцію “збору та утилізації кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО”, теж визнають, що ніяких протезів з пластику не роблять.

Пластик – поликарбонат

Прадвивий шлях кришечок такий: Збирається пластик, здається переробникам, виручені кошти безготівково надходять на рахунок фонду і далі так само безготівково перераховуються тому, хто потребує допомоги саме в протезуванні.

За словами Тетяни Руденко (засновник БФ “Овес”, ), переробники сміття (ТОВ “БРОВАРИ-ВТОРМА” (м. Бровари, має мережу філіалів по Україні) співпрацює з початку акції, ще два переробники співпрацюють з вересня минулого року: ФОП Єланська В.О. (м. Краматорськ) та ТОВ “ІНВІДВТОР” (м. Луцьк) закуповують кришки за 8-10 гривень за кілограм в залежності від того, де їх беруть і чи сортовані вони за кольором. Руденко вказує, щоб впевнитися, що зібрані кришки йдуть на благодійність, а не куди-небудь ще, потрібно стати з ними від першого дня збору і ви все побачитити своїми очима.

Чому вирішили збирати саме кришечки? – матеріал, з якого вони зроблені, найбільш цінний в якості вторсировини.

Необхідно відмітити, що довгий час  на сайті фонду був відсутній фінансовий звіт, хоча там обіцяли його опублікувати щотижня.

Читайте також:  МЗС України оголосив «персоною нон грата» консула-радника ГК РФ у Львові.

Зараз доступний звіт про перебіг проекту “Добро жменями” за період 01.01.-29.02.2016 року, де відмічено схему процесів проекту, інформацію про учасників АТО, які чекають на допомогу, можливості транспортування, надані логістичними партнерами проекту.

Хоча сьогодні є інші варіанти допомоги, які дозволяють здійснювати збір та «обмін» кришечок на місцях, й оминути славнозвісний «Овес», оскільки не має можливості контролювати рух коштів.   Так БФ «Громади м. Долини» вирішив припинити співпрацю з «Овесом» та почав збирати кришечки самостійно. Координатор фонду домовилася з переробником сміття ТОВ «БРОВАРИ-ВТОРМА», який має філію у Львові. Кілограм сортованих кришок там приймають за 13 грн., а несортованих – за 9 грн.

Тому кожна організація може долучитись до збору кришечок самостійно, щоб потім ні в кого не було ніяких звинувачень. По-перше, – це допомога довкіллю, а по-друге – тим, хто цього потребує. Адже не важливо, чи роблять з кришок протези, чи ні,оскільки люди  викидають їх просто у смітник, тоді як їх можна здати і допомогти комусь. Використовувати вилучені кошти можна не лише на протези, а використовувати їх для лікування онкохворим та й загалом тим, хто цього потребує.

Одним із прикладів отриманої допомоги від акції збору кришечок є Сергій Тимощук, який отримав протез ноги. Зробили його в Польщі, і більше половини вартості протеза вдалося забезпечити саме завдяки переробці пластику. Протез зробив польський фахівець, і вже за два дні вдалося поставити бійця на ноги:

Дізнатись про філії ТОВ «БРОВАРИ-ВТОРМА» у регіонах можна тут.

 У Львові кришечки потрібно приносити за адресами:

плща Св. Юра 5/30

вул. В. Великого, 10

вул. Зелена, 147

вул. Чигиринська, 27

вул. Князя Романа, 32, вул. Мулярська, 2-а.

Читайте також:  На Львівщині обіцяють напрацювати стратегію розвитку медичних закладів -

Автор: Vasylisa Petrivska  “Львів для Тебе