Зубні коронки – це ковпачки, які закривають зуб або зубний імплантат. Стоматологи часто рекомендують коронки як спосіб підтримки зламаних, слабких або деформованих зубів.

Зубні коронки також можна використовувати, щоб прикрити зуб, який сильно зношений або сильно змінив колір. Їх також можна використовувати в поєднанні з мостами для зміцнення кількох зубів.

Що стосується матеріалів, з яких виготовлені коронки, у вас є кілька можливих варіантів, включаючи кераміку та метал. Інший варіант, який зараз доступний для деяких людей, – цирконієва коронка.

Цирконієві коронки виготовляються з діоксиду цирконію, дуже міцного типу керамічного матеріалу.

Переваги цирконієвих зубних коронок

Коронка з цирконію стають все більш поширеними, і вони мають деякі переваги.

Сила

Однією з найбільших переваг діоксиду цирконію є його міцність і довговічність. Подумайте, яку силу ваші задні зуби чинять на їжу, яку ви жуєте.

Ваші коронки мають бути виготовлені з міцного матеріалу, тому цирконій може бути хорошим вибором для коронок у задній частині рота. Крім того, оскільки діоксид цирконію є дуже міцним, стоматологу не доведеться робити стільки підготовки вашого зуба.

Довгій строк служби

За даними рандомізованого контрольованого дослідження 2017 року, опублікованого в Journal of Dentistry , коронки на основі цирконію протягом 5 років показали себе так само добре, як і коронки на металевій основі . А коронки з цирконію, які називаються монолітними цирконієвими коронками, відрізняються особливою довговічністю.

Біосумісність

Цирконій є вибором багатьох стоматологів через його біосумісність, що означає, що він менш імовірно провокує організм на реакцію або імунологічну відповідь, як запалення. А Дослідження in vitro 2016 року підтверджує це, а також виявив лише обмежену кількість цитотоксичності.

Процедура в той же день

Багато стоматологів можуть виготовляти цирконієві коронки у своїх кабінетах замість того, щоб надсилати відбиток вашого зуба в лабораторію для виготовлення коронки. Тоді вони можуть зацементувати коронку у роті за одне відвідування.

Читайте також:  Линейки в Украине — интернет магазин BujoBox

Процес CEREC, або Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, використовує технологію автоматизованого проектування/автоматизованого виробництва (CAD/CAM) для прискорення цього процесу. Стоматолог використовує зуботехнічний верстат для виготовлення коронки з цирконію.

Цей процес позбавляє від необхідності розтягувати процедуру на два відвідування. Однак не кожен стоматологічний кабінет має таку технологію вдома або пропонує цирконієві коронки.

Як і багато інших стоматологічних процедур, встановлення цирконієвої коронки може мати потенційні недоліки.

Може бути важко порівняти

Одним із потенційних недоліків цирконієвої коронки є її непрозорий зовнішній вигляд, через що вона може виглядати менш природною. Це особливо вірно для монолітних цирконієвих коронок, які виготовляються лише з цирконію, хоча це може бути меншою проблемою для зубів у задній частині рота.

Потенційний знос інших зубів

Деякі стоматологи не вирішували використовувати цирконієві коронки за певних обставин через побоювання, що твердість цирконію може спричинити зношування протилежних зубів.

Хоча це може викликати занепокоєння, дослідження 2012 року в Journal of Dentistry показало, що польовошпатова порцеляна набагато частіше, ніж цирконієва кераміка, спричиняє зношення емалі протилежних зубів.

Цирконієва коронка з порцеляною

Ви щойно дізналися, що діоксид цирконію може бути дещо важко підібрати до решти ваших зубів через непрозорість матеріалу. Ось чому деякі стоматологи накладають порцеляну поверх діоксиду цирконію під час виготовлення коронки.

Коронка, яка складається з діоксиду цирконію з шаром порцеляни, надасть їй більш природного вигляду, який можна легко підібрати за кольором до навколишніх зубів.

На думку деяких експертів , порцеляновий шар може збільшити ймовірність відколів або розшарування (розділу на шари) коронки. Це може бути те, що варто розглянути.

Інші види зубних коронок

Звичайно, цирконієві коронки — не єдиний варіант. Інші матеріали, які зазвичай використовуються для виготовлення коронок , включають:

 • керамічний
 • порцелянова
 • металева
 • композитна смола
 • комбінації матеріалів, наприклад фарфор, сплавлений з металом (PFM)
Читайте також:  Медные перегонные кубы против перегонных кубов из нержавеющей стали

Ви захочете обговорити найкращий матеріал для вашої ситуації зі своїм стоматологом. Це буде включати, скільки залишилося від вашого природного зуба, розташування та функцію зуба, який потребує коронки, кількість ясен, які будуть помітні, коли ви посміхаєтеся або говорите, і колір оточуючих зубів.

Процедура

Існує два основних типи процедур встановлення зубної коронки. Ваш стоматолог може підготувати ваш зуб і встановити тимчасову коронку під час одного візиту, а потім зацементувати постійну коронку в рот під час другого візиту.

Або ви можете зробити процедуру в той же день, якщо ваш стоматолог має відповідні технології та обладнання для виготовлення цирконієвої коронки в кабінеті.

Дворазова процедура

Стоматолог проводить наступні дії:

 1. Зробить рентгенівський знімок порожнини рота та підготуйте зуб до процедури, яка може включати введення місцевої анестезії.
 2. При необхідності видаліть частину зовнішнього шару зуба.
 3. Зробить відбиток свого зуба.
 4. Встановити тимчасову коронку на зуб.
 5. Попросить зуботехнічну лабораторію виготовити коронку з ваших відбитків.
 6. Попросить вас повернутися до їх офісу після виготовлення нової коронки, щоб вони могли зацементувати її на ваш зуб.

Встановлення в той же день

За допомогою цієї процедури стоматолог:

 1. Огляньте свій рот, зробіть цифрові знімки та підготуйте зуб до процедури, яка може включати введення місцевої анестезії.
 2. Використовуйте цифрове сканування фотографій, щоб створити корону в офісі.
 3. Зацементуйте коронку на місце.

Резюме

Цирконієві коронки можуть бути хорошим вибором, якщо вам потрібна коронка на один із ваших зубів. Цирконієві коронки мають низку переваг, включаючи довговічність. Але ви також захочете зважити можливі недоліки та вартість під час обговорення проблеми зі своїм стоматологом.