Для видалення засмічення у каналізації власники квартир часто вдаються до народних засобів. Однак це може призвести до прориву труби, спричиненого неправильною експлуатацією інженерної системи. Частина речовин, що використовуються для розчинення пробки, шкодять каналізації.

Шкідливість від популярних засобів прочищення

Для усунення засорів каналізації у квартирі рекомендується скористатися послугами професіоналів. Компанія «СантехнікЛьвівТоп» при виборі варіанта видалення пробки враховує причини її утворення та особливості трубопроводів. Завдяки такому підходу вдається збільшити термін служби каналізації та швидко прочистити систему, замовити послугу – переходьте за посиланням https://santehniklviv.top/chistka-kanalizacii/.

Але більшість людей нехтують цією порадою. Натомість власники квартир вдаються до наступних методів усунення засорів, не замислюючись про наслідки:

  • Окріп. Цей метод небезпечний тим, що труби, які застосовуються при монтажі каналізації всередині квартири, не здатні переносити різкі температурні перепади. В результаті постійний контакт з окропом може призвести до прориву системи.
  • Сода та оцет. Обидві речовини застосовуються для видалення засорів у різних пропорціях. Але оцет відноситься до агресивних речовин, здатних пошкодити стінки пластикової труби. Тобто цей метод прочищення також може спричинити прорив каналізації.
  • Сіль та сода. Обидві речовини добре справляються з жировими відкладеннями. Також сіль та сода не завдають істотної шкоди трубопроводу. Але обидві речовини допомагають видалити дрібні жирові відкладення. Тобто для досягнення помітного ефекту сіль та соду потрібно постійно засипати у трубопровід.

Для видалення засорів у каналізації також застосовують каустичну соду або поєднання великої солі з окропом. Перша речовина агресивніша, ніж оцет. А великі фракції солі можуть подряпати внутрішні стінки трубопроводу. Регулярне застосування обох рецептів для видалення пробок прискорює зношування каналізаційної системи.

Шкода від непопулярних засобів

Меншою популярністю користуються такі засоби для прочищення каналізації:

  • сода, оцет та хлор;
  • лимонна кислота;
  • пральний порошок;
  • сік лимона.
Читайте також:  Комплексне омолодження шкіри у центрі краси та здоров'я

Ці засоби або видаляють тільки частину засмічення, або шкодять трубопроводу. Тобто їхня ефективність дуже низька. А регулярне застосування цих засобів збільшує зношування каналізаційної системи, що з часом призведе до прориву труби.

Для видалення засорів у домашніх умовах також використовуються спеціалізовані хімічні суміші, що продаються у господарських магазинах. Ці кошти довели свою ефективність у боротьбі з подібними пробками.

Однак при виборі методу видалення засмічення необхідно враховувати причину виникнення. Це означає, що максимальна ефективність очищення можлива лише за умови попередньої оцінки стану каналізаційної системи.

Досягти такого результату дозволяє лише послуги з професійного видалення засорів із трубопроводів. В рамках цієї процедури використовується обладнання, яке допомагає усунути будь-які типи пробок.