Різноманітні проблеми та захворювання ротової порожнини хвилюють дуже багатьох людей. Найбільш поширеними є ураження зубної емалі та дентину. Проте ясна та слизові оболонки страждають не набагато рідше. Варто також зазначити, що саме ці захворювання можна вважати найбільш небезпечними, адже вони часто призводять до повної втрати зуба, навіть якщо той був здоровим. Саме такими проблемами займається пародонтологія.

Існує низка ознак, які можуть вказувати на ті чи інші хвороби м’яких тканин ротової порожнини. Ігнорувати такі симптоми ні в якому разі не можна. Деякі з них є доволі показовими – наприклад, коли починають кровоточити ясна чи з’являються чітко виражені пухирці або виразки. Проте можуть бути й менш помітні ознаки – оголення шийки зуба, збільшення відстані між сусідніми зубними коронками тощо. Незалежно від того, який саме симптом було виявлено, варто якомога швидше звернутися до лікаря-пародонтолога. Він зможе якісно діагностувати причину та джерело хвороби, а також вибрати найбільш ефективне лікування. Тільки в такому випадку можна значно підвищити шанси зберегти здоровою ротову порожнину.

Які терапевтичні методи використовуються в пародонтології

Коли спеціаліст обирає тактику лікування, він звертає увагу на різні фактори – виражені симптоми, причину появи захворювання, індивідуальні особливості здоров’я пацієнта і т. д. Тільки такий комплексний підхід дозволяє провести терапію дійсно ефективно, адже універсальних лікувальних методів у цьому напрямку стоматології не існує.

Зважаючи на всі зазначені вище аспекти, можна виділити такі популярні методи лікування:

  1. Якщо причиною появи захворювання є інфекція, то важливо своєчасно прибрати її джерело. Для цього проводиться медикаментозна терапія з використанням різноманітних антисептиків та препаратів схожої дії.
  2. У разі виявлення в ротовій порожнині пухирців, плям, виразок застосовуються імунокорегуючі препарати, вітамінні суміші тощо. Як альтернатива можуть бути також використані гомеопатичні засоби.
  3. За наявності сильного больового синдрому паралельно з іншими способами лікування спеціаліст використовує анальгетики або інші медикаменти, які знижують больові відчуття. Особливо це важливо, коли значно посилюється чутливість зубів та ясен до холодного, гарячого, кислого і т. д.
  4. Якщо спостерігається значне оголення шийки чи кореня, – лікар проводить нарощування зубної емалі. Виконується така процедура аналогічно лікуванню карієсу.
  5. Якщо одним із симптомів є розхитування зуба, – важливо провести шинування або кюретаж. Ці методи допомагають зміцнити тканини навколо зубного кореня. В деяких випадках додатково встановлюються протези, які не дозволяють зубу випасти.
  6. При виявленні навколо зубного кореня уражених ділянок, які не підлягають лікуванню, проводяться клаптеві операції з видалення цих тканин.
Читайте також:  Кожаные мужские браслеты: значение и традиции

Якщо ви зіткнулися з проблемами здоров’я ясен, послугами пародонтолога у Львові можна скористатися у стоматологічній клініці Soprano. Тут працюють професіонали з багаторічним досвідом. У роботі вони використовують тільки перевірені технології та найкраще обладнання. Пацієнти отримують високоякісні послуги за розумною ціною.