Рак передміхурової залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у чоловіків. Підібрати ефективний метод терапії – основне завдання онкоуролога.

Основні методи лікування

Лікування раку передміхурової залози в сучасній урології проводиться кількома методами:

  • хірургія;
  • променева терапія;
  • гормонотерапія;
  • хіміотерапія.

Вибір найбільш відповідного методу заснований на перевагах та недоліках кожного з них, вивченні аналізів пацієнта, можливих ризиках.

Консервативна терапія

При лікуванні злоякісної пухлини простати часто застосовується променева терапія. Цей метод заснований на вплив радіоактивних хвиль на уражений орган та руйнування злоякісних тканин. Після такого впливу ракові клітини втрачають здатність до відновлення та розмноження.

Брахітерапія – більш ефективний різновид променевої терапії. При цьому методі радіоактивний промінь поміщається безпосередньо в простату, де він виділятиме низькі дози радіації протягом декількох тижнів або місяців, поки радіоактивний матеріал повністю не розчиниться.

Гормонотерапія заснована на зниженні в організмі чоловіка статевих гормонів – андрогенів, або виключення їх впливу на ракові клітини простати. Основними чоловічими андрогенами є тестостерон та дигідротестостерон. Лікування раку простати цим методом передбачає прийом чоловіком препаратів, що пригнічують вироблення статевих гормонів.

Хіміотерапія передбачає внутрішньовенне або пероральне введення в організм препаратів протиракової дії, таких як:

  • кабазитаксел;
  • доцетаксел;
  • естрамустин;
  • мітоксантрон.

Хіміотерапія застосовується у випадках, коли пухлина поширилася за межі передміхурової залози.

Основні методи хірургічного лікування

При терапії онкологічного захворювання використовуються 2 основні хірургічні методи:

  • радикальна простатектомія (відкритим чи лапароскопічним способом);
  • трансуретральна резекція.

Радикальна простатектомія – повне видалення пухлини разом з передміхурової залозою і оточуючими її тканинами. Така операція при раку простати рекомендована на 1 та 2 стадії захворювання. При лапароскопічній простатектомії хірургічне видалення пухлини проводиться за допомогою спеціального інструменту з відеокамерою на кінці. Пухлина видаляється через кілька проколів у животі.

Читайте також:  Aviator Pin-Up

Оперативне лікування раку простати методом трансуретральної резекції передміхурової залози на сьогодні визнано найефективнішим та найбезпечнішим. Така методика рекомендована молодим пацієнтам з метою збереження статевої функції, а також при супутніх захворюваннях серцево-судинної, ендокринної, дихальної та сечовидільної систем.

Лікування раку простати потребує серйозного підходу. Уролог повинен індивідуально підібрати ефективний метод терапії, враховуючи тяжкість перебігу хвороби, ступінь ураження органу, наявність супутніх захворювань та вік пацієнта.