Молекулярне профілювання пухлини є важливим інструментом у виборі індивідуальних підходів до ефективного лікування онкологічних захворювань. Дослідження обов’язково проводиться перед таргетною терапією чи імунотерапією. Метод потребує персоналізованого підходу, оскільки важливо враховувати можливі мутації та інші клітинні зміни, здатні впливати на ефективність лікування раку.

Молекулярне профілювання пухлини − це процес визначення генетичних, біохімічних та інших молекулярних характеристик тканини новоутворення з метою кращого розуміння його типу, ступеня агресивності, ризику розповсюдження метастазів та визначення доступних варіантів лікування. Цей підхід дозволяє медичним фахівцям вибирати персоналізовані та точніші стратегії лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Отримані дані дозволяють клінічним онкологам робити більш інформовані рішення про вибір лікування для конкретного пацієнта. Наприклад, лікарі можуть виявити наявність специфічних мутацій, які роблять пухлину більш вразливою до певних ліків або імунотерапії. Також молекулярний аналіз допомагає визначити прогноз хвороби та ризик рецидиву.

Коли проводиться молекулярне профілювання пухлини?

Дослідження проводиться зазвичай у таких ситуаціях:

  • наявність у пацієнта пухлини, лікування якої традиційними методами є неефективним;
  • відсутність бажаних результатів терапії при застосуванні стандартних методів боротьби з онкологічним захворюванням;
  • бажання пацієнта отримати максимальний результат від лікування (індивідуальний підхід значно підвищує шанси на успішну терапію та тривалу ремісію).

Аналіз генетичних мутацій та інших молекулярних характеристик пухлини дозволяє ідентифікувати можливі цілі для лікування, зокрема вибрати ліки, які специфічно впливають на дефекти в пухлинних клітинах. Крім того, під час лікування молекулярне профілювання може використовуватися для відстеження відгуку пухлини на використовувані препарати, аби при необхідності скоригувати терапію.

Більше про молекулярне профілювання пухлини та в яких випадках воно застосовується можна дізнатися за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/services/molekulyarne-profilyuvannya-puhlini/.

Як проводиться дослідження?

Молекулярне профілювання пухлини − це складний процес, що включає в себе декілька етапів, проте більшість із них не стосуються пацієнта, оскільки проводяться працівниками в лабораторії. Перш за все визначення особливостей злоякісного новоутворення потребує використання сучасного обладнання та високої кваліфікації фахівців.

Читайте також:  Инвестирование в биткойн и криптовалюты 2022

Весь процес дослідження можна умовно розділити на такі етапи:

  1. Забір фрагмента пухлини. В більшості випадків проводиться біопсія, але також можуть використовуватися зразки тканини після хірургічного втручання.
  2. Підготовка зразка до дослідження. Для цього виконується вбудовування в парафін за спеціальною методикою.
  3. Забір венозної крові. Біологічний матеріал необхідний для визначення фрагментів пухлинної ДНК.
  4. Проведення дослідження. Зразки крові та тканин пухлини досліджуються з метою виявлення мутацій, дефектів чи інших аномалій.

По результатам молекулярного профілювання пухлини вдається вибрати індивідуальне лікування онкологічного захворювання.

В медичному центрі Target https://www.clinic-target.com/uk можна пройти різні дослідження для виявлення ракових захворювань, в тому числі й молекулярне профілювання пухлини. В клініці проводиться забір біологічних матеріалів, після чого зразки відправляються в одну із сертифікованих лабораторій Європи. Отримати результати дослідження можна за 2-4 тижні.

Також у медичному центрі можна пройти ефективне лікування злоякісної пухлини, в тому числі й за допомогою таргетної терапії чи імунотерапії. Кваліфіковані лікарі допомагають пацієнтам успішно подолати рак та подовжити ремісію.