Причини безпліддя зазвичай дуже індивідуальні, тому його лікування також має бути індивідуальним. Запорукою успіху її лікування є постановка правильного діагнозу та вжиття відповідних лікувальних заходів. Подивіться, яку діагностику та лікування пропонує клініка репродуктивної медицини “Надія” https://www.ivf.com.ua/ua/.

Коли ми говоримо про безпліддя?

Ми говоримо про безпліддя, коли, незважаючи на регулярні спроби завагітніти протягом дванадцяти місяців, жінка не завагітніла. Саме після закінчення такого терміну необхідно звернутися в спеціалізовану клініку для діагностики і початку лікування безпліддя. Статистика свідчить, що у пар, які пройшли курс лікування безпліддя, народилася дитина.

Які причини безпліддя?

Кожна пара, яка намагається завести дитину, повинна пам’ятати, що безпліддя є проблемою для обох партнерів, тому в діагностику повинні входити як чоловіки, так і жінки.

Жіноче безпліддя

Найпоширенішими причинами жіночого безпліддя є непрохідність маткових труб і гормональні порушення. Перше із захворювань може бути викликане бактеріальними інфекціями або перенесеними венеричними захворюваннями.

Що шкодить жіночій фертильності?

  • Неправильне харчування і зловживання психоактивними речовинами.
  • Стрес, також спричинений неефективністю спроби завагітніти.
  • Надмірні фізичні навантаження.
  • Залози та органи, які виробляють гормони, не працюють належним чином.

Жіноче безпліддя також може бути викликано ендометріозом — захворюванням, при якому під час менструальної кровотечі фрагменти слизової оболонки матки потрапляють у черевну порожнину. У наступних циклах в результаті розвиваються рубці та запалення. Проблеми із завагітнінням можуть виникнути і через неправильну будову репродуктивних органів.

Чоловіче безпліддя

Проблеми з фертильністю у чоловіків найчастіше виникають через неякісну сперму – малу кількість сперматозоїдів в 1 мл сперми (менше 15 мільйонів), а також їх низьку рухливість. Вплинути на такий стан справ може занадто тісна білизна, тривале перебування за кермом, перегрів яєчок.

Пошкодження яєчок в результаті механічних пошкоджень або захворювань, а також проблеми з прохідністю сім’явиносної протоки також можуть бути причиною проблем з фертильністю.

Читайте також:  Як вибрати найкраще агентство інтернет маркетингу за 7 кроків

Які причини безпліддя діагностуються?

Обидва партнери повинні відвідати лікаря-спеціаліста. Лікар після детальної бесіди, огляду та аналізу попередньої історії хвороби призначає подружжю відповідні аналізи. Найчастіше це лабораторні дослідження крові, під час яких визначаються показники, важливі для процесу потуг дитини.

У випадку чоловіків основою для діагностики проблем із фертильністю завжди є розширений аналіз сперми.

Зазвичай жінки проводять тест на ворожість цервікального слизу, тест на наявність антиспермальних антитіл, а також просять регулярно перевіряти свій менструальний цикл.

Як лікувати безпліддя?

Лікування чоловічого безпліддя

Якщо причиною проблем є гормональні порушення, то пацієнту призначають відповідні дози гормонів для регулювання їх рівня в крові. Проблеми з сім’явивідними протоками, наприклад, варикоцеле, вимагають їх хірургічного видалення. Навпаки, інфекції, які обмежують фертильність, зазвичай лікують антибіотиками.

Лікування жіночого безпліддя

Проблеми, пов’язані з нерегулярною овуляцією, лікуються гормонами. З іншого боку, такі причини, як непрохідність яєчників, аномальна структура матки, кісти яєчників і міоми або ендометріоз вимагають інвазивних процедур. Якщо причиною проблеми є ворожий слиз, застосовують медикаментозне лікування.

Коли вищевказані методи не приносять результатів, то залишається інсемінація або процедура in vitro. Інсемінація полягає у введенні в матку попередньо підготовленої сперми партнера. Екстракорпоральне запліднення (In vitro) — це метод екстракорпорального запліднення, який передбачає запліднення яйцеклітини в лабораторних умовах і розміщення ембріона в матці.