Ви переглянули безліч рекламних оголошень і вирішили, що хочете жити за містом. Перш ніж почати зводити цегляні стіни, вам слід обміркувати свій вибір і вирішити, коли ви переїжджатимете.

Якщо вам потрібний лише літній будиночок, ви можете обійтися стінами з половинок цегли. Однак, якщо ви плануєте часто бувати там, вам доведеться зробити стіни завтовшки в цеглу, тобто близько 25 см. Майте на увазі, що при бажанні ви можете опалювати будинок піччю або каміном. Тут є ціна цегли у Львові.

Однак якщо ви шукаєте будинок, який буде стійким, теплим і захистить вас від суворих російських зим протягом усього року, у нас є секрет. Будівництво будинку зі стінами, товщина яких перевищує товщину цегли, – марна трата грошей. Єдине, що ми можемо вам сказати, це те, що відповідно до ГОСТу, навіть за наявності залізобетонних перекриттів, цегляної стіни товщиною всього 25 сантиметрів буде достатньо для створення конструкцій висотою в два-три поверхи.

Для того, щоб не пропускати холод, стіни не варто робити набагато товщі. У цьому випадку вам доведеться зміцнювати фундамент, що призведе до додаткових фінансових витрат. Цілком можливо, що ви зможете досягти бажаного якимось іншим способом. Наприклад, при “колодцевій” кладці зберігаються проміжки між зовнішнім і внутрішнім рядами цегли, які потім заповнюються ізоляцією. Як ізоляцію можна використовувати практично будь-яку недорогу речовину, наприклад, шлак, керамзит, цементний розчин у поєднанні з тирсою або щось інше. Виконавши цю одну просту дію, ви збільшите кількість ізоляції у ваших стінах вдвічі.

Наступним кроком утеплення стін є укладання цегли, залишаючи між ними проміжки шириною від 5 до 8 міліметрів. Усередину них можна помістити або керамзит, або мінеральну вату, або інші утеплювачі, наприклад інші матеріали, або залишити їх порожніми.

Читайте також:  "В Україні створена ефективна система протидії торгівлі людьми" - доповідь Заступника Міністра Мінсоцполітики Наталії Федорович на щорічній нараді ОБСЄ

Мало хто знає, що ще один спосіб утеплення передбачає збільшення товщини швів між цеглою та подальшу обробку цегляних стін теплими розчинами та штукатуркою.

Крім описаних вище методів, не можна залишити без уваги і той, який набув широкого поширення в останні роки: комплектація сайдингом і вставка утеплювача між шарами сайдинга. Ця технологія не тільки зберігає тепло цегляної будови, але й допомагає йому виглядати красивіше, облагороджуючи екстер’єр будівлі. Таким чином ця технологія ідеально підходить для ремонту історичних будівель.

Як утеплювач можна використовувати цегляну кладку, а для обробки внутрішніх стін будинку – натуральне дерево. Це найефективніший підхід до утеплення будинку.