Суд Англії не задовольнив вимоги Татнєфті до Коломойського та Боголюбова на 300 мільйонів доларів

 

Суд Англії не задовольнив вимоги “Татнєфті” до Коломойського та Боголюбова на 300 мільйонів доларів

 

Високий суд Англії та Уельсу відмовив ПАТ “Татнєфть” у позові до українських олігархів, зокрема Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, щодо стягнення з них 294,3 млн доларів відшкодування.

24 лютого 2021 року Високий суд Англії та Уельсу опублікував рішення у справі щодо позову ПАТ “Татнєфть” до Геннадія Боголюбова, Ігоря Коломойського, Олександра Ярославського, Павла Овчаренка щодо відшкодування шкоди згідно статті 1064 ГК РФ сумою 294,3 млн. доларів.

“Високий суд Англії та Уельсу всебічно вивчив матеріали справи, які стосувались подій, пов’язаних з ПАТ “Укртатнафта” в період 2007−2009 років, та повністю відмовив у задоволенні вимог ПАТ “Татнєфть””, — кажуть в Укртатнафті.

У позові “Татнєфть” хотіла стягнути кошти (спершу — 334,1 млн дол. плюс відсотки, у рішенні сума зменшилася до 294,3 млн дол.) за поставки нафти до Кременчуцького НПЗ (“Укртатнафта”) в 2009 році. Російська компанія рішення суду вважає “упередженим”.

“Укртатнафта” створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ПАТ “Татнєфть”, ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану.

Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи “Приват” і бізнесмена Олександра Ярославського.

Нагадаємо, справа розглядалася з 2016 року.

Тоді ж Лондонський суд зняв арешт з активів українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму 380 млн доларів в рамках позову «Татнєфті» про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ.