Щоби розкрутити сайт в Інтернеті, треба правильно вибрати цільову аудиторію. Тобто намалювати умовний портрет споживача запропонованих ресурсом товарів та послуг, вивчити його потреби та уподобання. Інакше досягти успіху практично нереально. Схоже, члени КРАІЛ останнім часом плідно спілкуються з представниками IT-індустрії, бо нещодавно на своєму сайті опублікували результати цікавого дослідження. Його було проведено не просто так, а із певних міркувань. За великим рахунком державний регулятор виніс на суд широкого загалу середньостатистичне узагальнене уявлення про те, як виглядає український шанувальник азартних розваг. Звичайно, таке опитування не може претендувати на роль репрезентативного соціологічного дослідження. Скоріше, його слід сприймати як спробу скласти умовний “фоторобот” українського гравця, щоби надалі використовувати його у різних напрямках роботи. Бо, власне, аби проводити просвітницьку діяльність серед шанувальників азартних ігор, треба знати, з ким реально маєш справу.

Проводити роботу з гравцями треба, розуміючи їх потреби

На початку року багато говорили та писали про перспективи українського гемблінгу в 2023 році, намагалися визначити пануючі тренди та пріоритетні напрями розвитку. Йшлося й про необхідність боротьби з нелегальними гральними закладами. Були спроби складати плани спільних дій операторів та державних органів, передусім КРАІЛ. Про це докладно розповідається у матеріалі за посиланням. Ось тільки часто-густо експерти не брали до уваги, що аргументи проти тіньовиків здебільшого не дуже діють на гравців. Бо вони, так би мовити, пропускають їх повз вуха.

Це якоюсь мірою підтвердили результати проведеного анонімного опитування. Звичайно, не можна стверджувати, що серед гравців немає сумлінних людей, які звикли слухати, що їм говорять, та сприймати наведені аргументи. Тому, здається, що отримані дані стануть в нагоді членам Комісії та всім зацікавленим у розвитку легального грального бізнесу особам і організаціям.

Читайте також:  5 причин, почему розы — самые любимые цветы

Українські шанувальники азартних ігор: хто вони?

Отже, ось що вдалося дізнатись з відповідей респондентів різного віку та статі (60% чоловіків та 40% жінок) на загальні питання та такі, що призначалися саме гравцям:

  • Третині опитаних немає ніякого діла до азартних ігор — їм до них просто байдуже. Негативно оцінюють існування такого способу проведення дозвілля 39% учасників дослідження, позитивно — 28%.
  • Майже половина аудиторії ніколи не грала у азартні ігри, натомість 11% вважають себе постійними гравцями.
  • 62% гравців передусім хочуть насолодитися процесом, а не ставлять за мету обов’язково виграти. 42% відвідують гральні заклади саме заради можливості отримати певну суму в разі вдалого перебігу подій. 14% грають, щоб відіграти програні раніше гроші.
  • Віддають перевагу наземним закладам лише 28% гравців, а 64% грають тільки онлайн.
  • 49% опитаних не мають уявлення про те, де можна перевірити легальний статус оператора. До речі, найпростіше про це дізнатись на сайті КРАІЛ.
  • Майже третина шанувальників азартних розваг незнайомі з правилами відповідальної гри. Проте зупинитися грати будь-коли можуть 65% опитаних (принаймні вони так вважають).
  • Відсутність будь-якої залежності від ігор зазначили 72% опитаних людей, а більше половини респондентів відповіли, що їм взагалі не цікавий такий вид розваг.
  • 8% грають на позичені гроші, а 90% — на власні. 16% робили ставки на кредитні кошти.
  • Середній дохід третини гравців — менше 10 000 грн.
  • Витрати українських шанувальників азартних ігор загалом невеликі — 41% з них в місяць роблять ставки на суму, що не перевищує п’яти сотен гривен.