Такие данные представлены в аналитическом отчете, подготовленном экспертным советом 8-го Международного форума устойчивой энергетики в Украине, SEF 2016 KYIV, который проходит в Киеве 11-12 октября, передает Україна Бізнес, сообщает ЕcoTown.

За указанный период в проекты ВИЭ в Украине было инвестировано более € 42 млн. Главный вклад в развитие отрасли внесли компании солнечной энергетики, которые построили в январе-июне этого года 12 новых электростанций общей мощностью 37 МВт.

При цьому сонячні електростанції потужністю 22,2 МВт звела компанія “Подільський Енергоконсалтинг” у Херсонській, Хмельницькій і Вінницькій областях.

Нові об’єкти вітрової енергетики та малої гідроенергетики у I півріччі 2016 року не будувались.

Станом на 1 липня 2016 року загальні потужності відновлюваних джерел енергії в Україні, включаючи об’єкти сонячної і вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі (біогазі) склали 1 028 МВт. Зокрема, загальна потужність українських сонячних електростанцій склала 453 МВт, вітропарків – 426 МВт, електростанцій на біомасі – 31 МВт, малих ГЕС – 118 МВт.

За даними звіту SEF 2016 KYIV, до кінця року українські та зарубіжні девелопери планують звести в Україні 34 нових сонячних електростанції загальною потужністю понад 120 МВт.

Зокрема, у 2-й половині 2016 року компанія “Подільський Енергоконсалтинг” планує побудувати у Вінницькій області кілька нових об’єктів загальною потужністю 34 МВт. Компанія “Парадигма Інвест Групп” має намір завершити у нинішньому році будівництво станції потужністю18,3 МВт на Івано-Франківщині. В цій же області компанія “Солар-Стальконструкція” закінчує будівництво нового об’єкту потужністю 4,1 МВт.

У Дніпропетровській області компанія “Українські Системи Солар” планує ввести в експлуатацію унікальний об’єкт – першу українську станцію на трекерах (система слідкування за Сонцем) потужністю 1,7 МВт.

Читайте також:  Донецк уже 7 часов взрывается и горит военная база. Местные в шоке!

На додачу, 11 інвестиційних проектів в сегментах біомаси та вітроенергетики наразі розглядаються зарубіжними інвесторами. Зокрема, про свій інтерес до ринку біомаси заявили девелопери з Китаю та Південної Кореї.

На даний момент загальні потужності котельних на біомасі сягають в Україні понад 240 МВт (без врахування побутових котлів).

SEF 2016 KYIV (www.energyforumua.com) – є ключовою галузевою подією цього року в Україні, яка традиційно збере кращих міжнародних експертів, керівників профільних державних відомств, власників і топ-менеджерів найбільших українських і зарубіжних компаній, що розвивають, а також планують розвивати в Україні проекти в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.