Діджиталізація — це непростий, але в той же час вкрай необхідний будь-якій сучасній країні процес. Він передбачає впровадження нових інноваційних електронних сервісів, перехід на майже повністю безготівкову форму розрахунків та вільний доступ до їх здійснення, швидкі та безпечні перекази коштів через Інтернет. Як заявила одна з керівників компанії Visa Віра Платонова, Україна попри російську агресію демонструє вражаючі темпи розвитку у напрямку повної цифровізації фінансового сектору економіку. В нашій країні спостерігається справжній бум видачі нових платіжних цифрових карток та здійснення діджитал платежів. Visa, як світова платіжна система плідно співпрацює з керівництвом України, представниками банківського сектору, іншими зацікавленими сторонами над здійсненням багатьох важливих та корисних для нашої країни проектів.

Спочатку було важко

Коли розпочалася війна, економіка була на межі колапсу. Це не перебільшення, оскільки багато підприємств взагалі не працювало, а продаж деяких категорій товарів в інтернет-магазинах впав практично до нульової відмітки. Об’єм платежів за товари й послуги з карток Visa обвалився в 3,7 раза, про що більш докладно розповідається у цьому матеріалі. Повернення на довоєнні позиції йшло непросто. Але продумана політика уряду щодо підтримки українського бізнесу в таких непростих умовах плюс реалізація ряду проектів у фінансовій сфері допомогли економіці вистояти. Як можна довідатись з публікації в одному з авторитетних інтернет-видань, вже на початку осені 2022 року кількість транзакцій за банківськими картками Visa не тільки вийшла на довоєнний показник, але й навіть трохи перевищила його.

Спільні досягнення Visa та України як внесок в зміцнення економіки та обороноздатності країни

Світовий платіжний лідер також доклав руку до покращення ситуації в економіці. Варто назвати лише головні проекти, з успіхом втілені у життя під час війни:

  • Поєднання цифрового гаманця PayPal з платіжними картами українців. Раніше в нашій країні було доступним тільки створення акаунту, його поповнення та онлайн оплата товарів. Рішення вдалося реалізувати завдяки технології Visa Direct, а запуск відбувся вже 17 березня минулого року. Спільний проект PayPal, Visa та Мінцифри України реалізували за історично короткий проміжок часу. Однією з переваг впровадження такої функції стала можливість залучення коштів з-за кордону для допомоги армії та цивільному населенню та їх використання для закупівлі необхідних товарів.
  • Продовження впровадження безготівкової оплати за проїзд у громадському транспорті. Черкаси та Київ стали 16 та 17 українськими містами, де за поїздку можна розрахуватися безконтактною карткою Visa або смартфоном, що підтримує технологію NFC. Вже в жовтні представники платіжної системи повідомили, що кількість виконаних транзакцій досягла позначки у 1 млрд оплат всього за 1 рік роботи.
  • Запровадження ще одного рішення — технології Visa Tap to Phone — дозволяє підприємцям завжди мати під руками повнофункціональний, зручний у користуванні та компактний POS-термінал на основі смартфона чи планшета. Головна умова — наявність NFC-чіпа та ОС Android.
  • В кінці минулого року можливості технології Visa Tap to Phone було розширено — тепер можна скористатись сервісом, який дозволяє приймати платежі у популярному месенджері Telegram. Це значно спрощує процедуру оплати та робить її максимально зручною для певної категорії громадян.
Читайте також:  Бензиновые генераторы - что нужно знать, как выбрать