Наразі листи гіпсокартону (ГКЛ) широко використовують для спорудження стель. Тож, якщо ви плануєте ремонт, також можете віддати перевагу цьому практичному будматеріалу. Але який саме його різновид купити?

Помилитися насправді достатньо легко. Адже всі сучасні інтернет магазини — наприклад той-таки alkiv.ua — пропонують й волого-, й вогнестійкий, й звичайних гіпсокартон, різної товщини, з прямими та закругленими кромками. Гідних брендів-виробників теж вистачає. Тож потрібно розуміти, коли й чому слід обирати той чи інший ГКЛ. Спробуємо розібратися.

Що враховувати під час купівлі гіпсокартону?

Ледь не в першу чергу слід зважати на мікроклімат (характер експлуатації) приміщення:

  • якщо це вітальня або спальня, де сталі умови, цілком підійде звичайний ГКЛ — немає потреби платити дорожче за необов’язкові (в даному випадку) додаткові властивості;
  • якщо це кухня, туалет або ванна, слід купляти вже гіпсокартон вологостійкий — жоден інший не зможе витримувати постійне потрапляння бризок води;
  • якщо це мансарда або горище, найкращим вибором буде вогнестійкий ГКЛ, адже він забезпечить додатковий захист від раптового займання.

Також слід враховувати ту роль, в якій буде використовуватися ГКЛ під час експлуатації:

  • якщо це основна стеля, його товщина повинна попадати в проміжок 0,9 – 1,1 см;
  • якщо це проміжне покриття під подальше оздоблення або складова багаторівневої конструкції, потрібні ГКЛ товщиною 1,25 см, щоб довго та надійно виконувати несучу функцію;
  • якщо це елемент декору, лист має бути найтоншим з можливих, тобто 0,65 см, тоді він даватиме мінімальне навантаження на основну стелю.

Ще слід зважати на майбутнє розташування листів. Від цього залежать витрати будматеріалу, сукупна ціна гіпсокартону й, відповідно, кінцевий бюджет ремонту. Зазвичай ГКЛ монтується довшою стороною поперек, що дозволяє зменшити кількість стиків та відрізків.

Читайте також:  Зеленський звільнив усіх, хто міг йому сказати "ні" -

Перед купівлею слід виміряти приміщення, щоб визначити не тільки площу кімнати, а ще й наявні відхилення. Й саме відштовхуючись від отриманих реальних даних, треба визначати оптимальне розташування листів.

Який стельовий гіпсокартон є вибором за замовчуванням

Це ГКЛ з довжиною від 2,5 до 3 м, шириною 1,2 м й товщиною від 0,9 до 1,1 см, а також зі стоншеними кромками. Саме така геометрія є стандартною, тобто такою, що підходить для облаштування переважної більшості стель.

Обираючи такі ГКЛ, ви навряд чи помилитесь, особливо тоді, коли не треба вирішувати специфічних завдань (наприклад, немає необхідності створювати багаторівневі декоративні конструкції). Тож купуйте гіпсокартон відомого бренду й робите свою стелю сучасною.