Європейська федерація журналістів (ЄФЖ, EFJ) різко засудила дії одного з керівників Національної поліції України, які призвели до блокування 17 українських інтернет-ресурсів, і закликала українську владу дотримуватися європейських правових стандартів свободи слова.

Про це повідомив генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес, передає пресслужба EFJ, інформують “Українські новини“.

“Я дуже стурбований тим, що ряд онлайн-джерел інформації несподівано заблоковані в Україні. Ще більш тривожним є той факт, що видавці не можуть захищати свої права при розгляді апеляцій через затримки у тактиці деяких суддів і прокурорів. Такі дії справляють дуже негативний вплив на рівень свободи вираження думок в країні та на імідж країни на світовій арені”, – повідомив Гутьєррес.

Серед заблокованих сайтів та блог-платформ виявилися новинний портал Корреспондент.net, enigma.ua, spilno.net, informator.news і інші.

Нагадаємо, 23 липня суддя Сергій Вовк виніс рішення, яким зобов’язав українських інтернет-провайдерів і мобільних операторів заблокувати 18 інтернет-медіа.

Ініціатором блокування цих ЗМІ став заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Євген Шевцов. На даних інформаційних майданчиках публікувалися матеріали, що були присвячені бізнесу дружини Шевцова – Олени Дегрик, компанії якої були фігурантами низки кримінальних справ.

Крім того, як з’ясували журналісти проєкту “Наші гроші з Денисом Бігусом”, подружжя Шевцових підозрювали у відмиванні нелегальних доходів і виведення коштів до Росії. Журналісти видання Mind писали, що платіжна система “Лео”, до якої має відношення дружина Шевцова Олена Дегрик, є одним з стейкхолдерів платіжної системи Tyme, діяльність якої на території України була заборонена Службою безпеки України. Також журналісти телевізійного каналу “1+1” Олександр Дубинський та Євген Плинський в ході власного розслідування встановили, що Дегрик може бути причетна до платіжної системи, що працює на неконтрольованій українською владою території Донбасу.

Читайте також:  Уряд призначив Вітренка головою правління “Нафтогазу” та звільнив Коболєва

Про Шевцова писав проєкт журналістських розслідувань ACAB.UA. У Facebook-групі проєкту було опубліковано відео з фотографіями автомобіля, будинку та квартири, які нібито належать поліцейському та його дружині.

Також журналісти проекту “Стоп корупція” що виходить на “5 каналі” провели розслідування та зняли сюжет стосовно діяльності Євгена Шевцова та його дружини Альони Дегрік