Cпецоперація з видворення опонентів Лукашенка проходила “дуже сумбурно”.

Білоруські силовики вибрали Україну для видворення опозиційних діячів Марії Колесникової, Антона Роднєнкова і Івана Кравцова через відсутність у останніх Шенгенської візи. Про це Родненков і Кравцов розповіли в інтерв’ю виданню LB.ua.

“Основне завдання була вивезти Марію за кордон, щоб тим самим дискредитувати її наміри. Зазвичай для організації подібної провокації обираються країни Євросоюзу. Але у нас з Антоном просто не було національної Шенгенської візи, яку зараз вимагають від білорусів для перетину кордону у зв’язку з пандемією коронавируса . Як я розумію, згідно з планом спецслужб, ми повинні були вивозити Колесникову на своєму автомобілі. Виходячи з того, що у нас віз не було, була обрана українська сторона”, – сказав Іван Кравцов.

За словами Антона Роднєнкова, спецоперація по видворенню опозиціонерів проходила “дуже сумбурно”.

“У день викрадення до мене підходили силовики і уточнювали інформацію про наявність у мене Шенгенської візи. У мене були документи на Естонію. Тому вони дізнавалися: чи можу я їхати в Естонію, яким чином взагалі в Естонію можна дістатися? Було видно, що вони самі до кінця не були впевнені, в якому напрямку нас супроводжувати. Все робилося похапцем, нашвидкуруч”, – сказав Родненков.

Він уточнив, що в Росію їх не вивезли тому, що це суперечило б пропагандистської порядку денному з боку державних ЗМІ Білорусі, які стверджують, що за протестами в країні стоїть Захід.

Нагадаємо, інформація про те, що з Кравцовим і Роднєнкова була втрачена зв’язок, з’явилася 7 вересня після повідомлення про викрадення одного з лідерів білоруської опозиції Марії Колесникової в центрі Мінська. Вранці 8 вересня державне ЗМІ Білорусі БЕЛТА заявило, що Колесникову начебто затримали при спробі перетнути кордон з Україною. У білоруській прикордонній службі також заявили, що вона нібито намагалася зробити це незаконно.

Читайте також:  Разведка назвала точное количество российских войск на оккупированных территориях Донбасса. ВИДЕО

У Державній прикордонній службі в коментарі LB.ua заявили, що Колєснікова не прибувала в українські прикордонні пункти пропуску, а також що Родненков і Кравцов проходили необхідних заходів прикордонного контролю.

ЗМІ повідомили, що Колесникова порвала свій паспорт, щоб її примусово не відправили з Білорусі в Україну. Про те, що Колесникова навмисне унеможливила свій виїзд за кордон, повідомив і заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко: “Це було насильницьке видворення з рідної країни. Марію Колеснікову не вдалося видворити з Білорусі через те, що ця смілива жінка зробила дії щодо запобігання її переміщення через кордон”.

Він додав, що Родненков і Кравцов також виїхали з Білорусі “не по своїй волі”. Згодом в Держприкордонслужбі України також повідомили, що Роднєнкова і Кравцова пропустили на територію України.

Пізніше в телеграм-каналі банкіра Віктора Бабарика, екс-кандидата на посаду президента Республіки Білорусь, що знаходиться сьогодні за гратами, було опубліковано повідомлення: в його штаб з декількох анонімних джерел надійшла інформація, що Марія Колесникова затримана і знаходиться в Мозирському прикордонному загоні (Військова частина 1257. 247768, Гомельська обл., Мозирський р-н, н.п. Прудок), пише newsru.co.il.