Фурнітура для кухні є важливою складовою кухонного дизайну, адже вона допомагає забезпечити безпеку, функціональність меблів та доповнює естетику кухні. Тому варто відповідально підійти до її вибору, і каталог меблевої фурнітури Viyar пропонує для цього найширший асортимент.

Що таке кухонна фурнітура

Фурнітура для кухні – це зазвичай металеві, дерев’яні або пластикові компоненти, які використовуються для збирання та закріплення різних елементів кухонного обладнання, наприклад, шухляд, дверей, підвісних шафок, відкривачів для дверей та вікон, механізмів для висування ящиків тощо.

Види кухонної фурнітури

Всі комплектуючі поділяють на два види: кріпильні та лицьові.

  1. Фурнітура кріпильного виду використовуються для з’єднання та закріплення кухонного обладнання до інших елементів меблів або до стін та підлоги. Це різноманітні гвинти, саморізи, анкери, дюбелі, кріплення для мийних чаш, плит та витяжок. Кріплення для витяжок та елементів підвісних шафок зазвичай мають форму кронштейнів, які закріплюються до стіни або до інших елементів гарнітура. Кріплення шухляд, підвісних шафок та ручок зазвичай виконуються за допомогою гвинтів та саморізів.
  2. Фурнітура лицьового виду – це компоненти, які призначені для зовнішнього оздоблення меблів. Це двері, кришки, боковини, ручки, тримачі та інші елементи, що можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як МДФ, ДСП, шпон, скло, пластик та метал. Такі елементи виконуються в різних стилях, таких як модерн, класика, кантрі, хай-тек з різноманітними типами поверхневої обробки (матові, глянцеві, шовковисті, тиснені).

Асортимент та типи елементів фурнітури постійно розширюються, з’являються більш сучасні і функціональні новинки, за якими можна спостерігати на сайті компанії “ВіЯр”.

На що звертати увагу при виборі фурнітури на кухню

Забезпечення зручності в експлуатації меблів та створення їх дизайну залежать від уважного підбору кожної деталі. При виборі комплектувальних, необхідно звертати увагу на такі параметри:

  • Форма та колір. Ці характеристики є важливими, оскільки забарвлення та форма сприймаються з першого погляду. Для оновлення гарнітура можна змінювати ручки на дверцятах. При цьому вибір кованих деталей, керамічних вставок та плавних форм підійде для створення класичного інтер’єру, для мінімалістичного важливіше дотримуватись строгості та ергономіки, віддаючи перевагу ручкам простої форми, що зручно лягають у долоню. Важливо уникати перевантаження маленьких приміщень великою кількістю деталей. Також необхідно ретельно підбирати кольорову гаму. Наприклад, металеві деталі та чорний колір гарно доповнять спокійну сіро-бежеву палітру.
  • Матеріал. Вище за все варто зупинити вибір на металевих деталях, таких як сталь або цинковий сплав, що забезпечує високу довговічність і якість. Але на блискучих поверхнях видно відбитки пальців, тому варто обрати фурнітуру з матовою поверхнею. Для органайзерів та лотків можна обрати дерево або пластик.
  • Функціональність. На таких деталях, як дотягувачі, рейлінги з гачками і тримачами, регульовані моделі ніжок, метабокси і спрямувальні не варто економити, адже вони забезпечують зручність та комфорт при експлуатації.
  • Кількість. Варто звернути увагу на розміщення та кількість кошиків для посуду, карго, лотків та ручок.
  • Відсутність гострих кутів. Безпечніше буде надати перевагу округлим формам комплектувальних без загострених частин.
Читайте також:  Як вибрати найкращий онлайн ігровий автомат на реальні гроші?

В прагненні до комфорту не варто надто заощаджувати на фурнітурних деталях, адже, куди приємніше, коли під час готування на кухні все знаходиться під руками, а механізми, шухляди та дверцята працюють плавно та довговічно.