Незважаючи на важкий 2022 рік, сфера азартних ігор в Україні продовжує розвиватися. Наземні заклади нескоро зможуть працювати у звичному режимі та приносити стабільний прибуток, а от онлайн-гемблінг має гарні перспективи.

Українська гральна індустрія змогла досить швидко переформатувати всі бізнес-процеси і продовжити ефективно реалізовувати поставлені завдання. Найкращі показники продемонстрував онлайн-сектор, який пильно слідкує за світовими тенденціями в гемблінгу та впроваджує актуальні рішення в ігрові платформи. Через війну більшість операторів не планують найближчим часом відкриття наземних закладів, а тому основну увагу приділяють розвитку онлайн-казино.

Головні досягнення онлайн-гемблінгу 2022 року

Легалізація гральної індустрії, розпочата в 2020 році, дала потужний поштовх компаніям, які працюють на території країни, та принесла чимало змін.

Основні напрямки розвитку онлайн-сектору гральної індустрії:

  • Створення онлайн-платформ нового покоління – швидких, досконалих, з цікавою ігровою механікою, потребуючих мінімуму ресурсів, здатних коректно працювати на будь-яких пристроях, завдяки чому тепер покрутити слоти чи зробити ставки на спортивні події можна кількома натисканнями кнопок.
  • Впровадження новітніх технологій – різних платіжних сервісів, розрахунків криптовалютами, систем верифікації та ідентифікації, інтеграція з «Дією» тощо.
  • Залучення фахівців з інших галузей – розвиток ІТ, маркетингу, PR, HR, банківської сфери тощо.
  • Формати live та VR – ігри з реальними ведучими, з візуалізацією, що повністю імітує реальний зал та дає максимум живих емоцій. Популярністю користуються тра6нсляції спортивних змагань – все більше стає охочих подивитися знакові бої або кваліфікаційні матчі, насолодитись грою кращих спортсменів в онлайн-форматі.
  • Реалізація хмарної технології та штучного інтелекту – дають більше свободи в грі та виводять сервіс на новий рівень.

Чого чекати від онлайн-гемблінгу в 2023 році

Українські оператори азартних ігор зазначають, що в поточному році планують продовжувати роботу над покращенням якостю ігрового софту і розвитком ігрових платформ, впровадженням нових сервісів та розширенням можливостей для користувачів. Також будуть поглиблювати взаємодію з ТІ-галуззю, працювати над створенням умов для функціонування онлайн-сектору в умовах війни.

Читайте також:  Терминалы сбора данных общего назначения

Ковідний локдаун дав непоганий старт для організації віддаленої роботи, розуміння важливості залучення до розробки сервісу кваліфікованих спеціалістів, забезпечення автономної роботи всіх відділів. В 2022 році війна стала потужним поштовхом задля швидкої трансформації всіх процесів, а 2023 рік буде продовжувати ці тенденції.

Важливим напрямком розвитку онлайн-гемблінгу залишається допомога країні в боротьбі з агресором – і не лише фінансова або інформаційна підтримка, а й створення власних проєктів. Так, компанія Cosmolot вже заявляла про співробітництво з українським виробником ударних дронів, а нещодавно презентувала проєкт Brave Inventors, в межах якого розробники воєнних технологій зможуть взаємодіяти з бізнесом, інвесторами.