Вінілові платівки для справжніх знавців музики — особливе її джерело. За ним потрібно доглядати за всіма правилами, щоб звук дивував чистотою, насиченістю. Для цього потрібно “озброїтись” знаннями та спеціальними засобами для чищення. Купити все що потрібно для догляду за вініловими платівками можна в інтернет-магазині Vinyla за посиланням https://vinyla.com/catalog/storage-and-care.

Чищення платівок

Особливість їхньої поверхні — як магнітом притягувати пил. Його дрібні частинки легко забивають доріжки, за часом погіршують якість звуку та її цілісність: з’являються невеличкі тріщини, подряпини. Через них під час прослуховування чутно характерні переривання звуку. До того ж пил не кращим чином позначається на стані голки: вона швидше виходить з ладу. Тому перше правило догляду: чистити пил перед кожним використанням.

Просто протерти звичайною ганчіркою не можна. Вона тільки ще глибше заб’є пил в доріжки, до того ж залишає ворсинки. Вам знадобиться:

  • щітка з натуральної козячої вовни;

  • щітка з оксамиту;

  • серветка з мікрофібри.

Саме це приладдя не залишає ворсу на поверхні, досконало прибирає пил. При купівлі зверніть уваги, щоб вони буди призначені саме для вінілу.

Видалити плями, надати блиску допоможуть спеціальні засоби.

  1. Спрей або рідина для чищення вінілу.

  2. Рідина для чищення голку звукознімача.

Так, голку теж необхідно чистити, оскільки на неї також налипає пил. Особливо, якщо за платівками раніше погано доглядали.

Машинки для мийки та вирівнювання платівок

Це досить дороге обладнання, але справжні меломани не шкодують гроші на їх придбання. Вони спрощують догляд за платівками з вінілу, дозволять бездоганно очистити поверхню від будь-яких забруднень. Досить встановити платівку, нанести засіб для чищення, запустити двигун та протерти щіткою. Різницю з ручним та машинним чищенням видно неозброєним оком.

Читайте також:  Такси Opti (Оптимальное такси) отзывы, рейтинг криминал. Самое худшее такси в Украине?

Машинки для вирівнювання платівок також мають великий попит. Вони знадобляться, якщо:

  • платівки зберігались неправильно, пошкоджено їхню поверхню;

  • їх завжди мають під рукою колекціонери раритетних екземплярів. Оскільки придбати рідкісну платівку в ідеальному стані майже неможливо.

Користуватись такою машинкою так само просто, як і під час чищення: платівка встановлюється, запускається двигун, під час його роботи поступово вирівнюється поверхня.

Придбати все, що необхідно для чищення вінілу можна в інтернет-магазині Vinyla за привабливими цінами.