Депутати скасують сертифікати на знання української мови.

Представники фракції «Слуга народу» Микола ТищенкоАндрій КлочкоМихайло Лаба та інші пропонують скасувати підтвердження кандидатами на посаду державної служби рівня володіння українською мовою. Про це йдеться у законопроекті №5773 про внесення змін до статті 25 Закону України «Про державну службу» щодо оптимізації обсягу інформації, необхідної для участі у конкурсі на посаду державної служби.

З 16 липня 2021 року набрали чинності положення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» відповідно до яких:

1) рівень володіння державною мовою державними службовцями, засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови;

2) для участі у конкурсі на посади державної служби запроваджується обов’язкове подання копії зазначеного державного сертифікату;

3) перед призначенням на посаду державної служби особа зобов’язана надати зазначений державний сертифікат.

З цієї ж дати набирають чинності відповідні зміни до Закону України «Про державну службу».

Проте у пояснювальній записці депутати пишуть: «Виникає серйозна загроза вірогідності блокування проведення конкурсів на посади державної служби. При цьому ситуація ускладняється необхідністю проведення додаткових конкурсів на посади, на які особи призначались на період дії карантину за добором, оскільки Верховна Рада України зобов’язала оголосити конкурси на всі такі посади до 06.09.2021 року».

Відтак, проектом пропонується викласти у новій редакції статтю 25 Закону України «Про державну службу», шляхом скорочення переліку документів, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає їх в установленому порядку до Комісії або конкурсної комісії.

Пропонується виключити наступні пункти: заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме за формою, визначеною Кабінетом міністрів України; заяву, в якій повідомляє, що особа не підпадає під люстрацію, а також підтвердження рівня володіння українською мовою.

Читайте також:  Позитивний прогноз від МВФ щодо України. В 2017 році - зростання економіки, ріст експорту, зниження боргу та інфляції.

Крім того, Прикінцевими положеннями законопроекту пропонується доповнити «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» нормою про те, що посвідчення щодо вільного володіння державною мовою (їх дублікати), видані відповідно до Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301, прирівнюються до державного сертифіката рівня вільного володіння першого ступеня (С1) державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови.