Укроборонпром презентував стратегію реформи ОПК України.
Вона складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту з залученням міжнародних компаній, кластеризації підприємств у ключових оборонних сферах, захисту технологій та інноваційної платформи.

Реформа чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій UkrARPA.

“Вітчизняний ОПК був знищений, але сьогодні він відновлюється та працює – нова техніка постійно постачається у війська. У Верховній Раді України ми маємо постійно приділяти уваги сектору оборонної промисловості, підтримувати її та стимулювати розвиток”, – заявив Голова підкомітету з питань оборонно-промислового комплексу та військово-технічного співробітництва Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Артур Герасімов.

«Два роки тому команда «Укроборонпрому» почала реанімацію ОПК України. Зараз ми ступили на шлях стрімкого розвитку. Концерн забезпечує українських воїнів найнеобхіднішим, розробляє інноваційну техніку та інтегрується у світовий ринок. Але щоб цей процес набрав максимальних обертів, треба перейти від радянських стандартів управління галуззю до сучасних, загальноприйнятих у світі. А для цього – вдосконалити законодавство. Ми розраховуємо на всебічну підтримку народних депутатів у посиленні обороноздатності України», – наголосив Роман Романов.

Зокрема, треба затвердити моделі приватно-державного партнерства, надати заводам можливість створення спільних підприємств з іноземними партнерами, забезпечити секторальну підтримку і фінансове оздоровлення галузі. Законопроекти щодо всіх цих питань очікують на ухвалення народними депутатами.

У рамках презентації стратегії реформ «Укроборонпром» продемонструє депутатам інноваційні зразки ОВТ вітчизняного виробництва та надасть можливість поставити питання директорам і технічним експертам ключових підприємств.

Нагадаємо, за 2 роки «Укроборонпром» передав військовим 8 220 одиниць нового і модернізованого і більше 4 700 одиниць відремонтованого озброєння і техніки. Концерн запустив програму імпортозаміщення, завантажив замовленнями 285 підприємств України і самостійно виробляє вже 900 деталей, які раніше завозили з-за кордону.

Читайте також:  Новый спор из-за воды Теслы – Бранденбург готовит подачу с большего расстояния

«Укроборонпром» посів 9 місце у рейтингу найбільш інноваційних компаній держави, який склав «Forbes Україна» на основі експертних оцінок. А у світовому рейтингу виробників озброєння аналітичного видання Defense News – стрибнув за рік одразу на 24 позиції та посів 68 місце.