На тлі пандемії COVID-19 велику популярність набуло носіння масок та респіраторів у громадських місцях. Однак досі виникають дискусії щодо їх ефективності. У цій статті ми з’ясуємо, як діють маски і як досягти максимальної користі від їх застосування.

Масочний режим рекомендовано дотримуватись не тільки під час пандемій, але і за локальних спалахів вірусних захворювань. Це пов’язано з механізмом передачі більшості збудників, які викликають респіраторні патології. Вони передаються повітряно-крапельним шляхом і проникають в організм через верхні дихальні шляхи, а функція маски — їх безпосередній захист.

Якісні маски респіратори зручні для повсякденного носіння та не викликають дискомфорту. Великий асортимент представлений на сайті аптеки «Бажаємо здоров’я». Ви зможете підібрати виріб, який підійде вам за розміром і відповідатиме всім вимогам. Оформити замовлення зручно онлайн або придбати маску в найближчій філії аптеки, де співробітники дадуть відповідь на всі питання і допоможуть визначитися з вибором.

Як діє маска

Класична медична маска складається з кількох шарів повітропроникного матеріалу. У неї є дві сторони — залежно від способу надягання будуть затримуватися частинки, що видихаються або вдихаються. Слід пам’ятати про це правило, оскільки надягання маски має відрізнятися з огляду на те, захищаєте ви себе в період епідемії або не хочете заразити оточуючих під час нездужання.

Респіратор затримує частинки вологи, у яких є вірус. Він абсорбує їх і не пускає у дихальні шляхи. У період пандемії взяти ситуацію під контроль було значно простіше у країнах, де ретельно дотримувався маскового режиму.

Чому у деяких випадках респіратори не допомогли

Недовіра більшості людей до цього медичного виробу пов’язана з особистим досвідом неефективності масок. У цього є кілька причин:

  1. Неправильне носіння. Не всі знають про правило двох сторін. Нерідкі випадки, коли здорова людина надягає маску шаром, що фільтрує, в інший бік. Респіратор не може затримати вірус, і він безперешкодно проникає в дихальні шляхи, викликаючи захворювання.
  2. Надто довге використання. Фільтр маски після певного часу носіння вимагає заміни. Цей час складає близько 4 годин. Після цього маска вже не в змозі виконувати свої функції та вільно пропускає частинки вірусу.
  3. Відсутність системності. Найбільша ефективність досягається лише за умови використання респіраторів усіма відвідувачами громадських місць.
  4. Необхідність постійного носіння. На відкритому повітрі, де масковий режим офіційно не запроваджено, вірус поширюється, як у приміщенні. Для розвитку респіраторної патології не має значення його концентрація.
Читайте також:  Як перевірити транспортну компанію?

Маски — ефективний засіб, однак його дієвість залежить від правильного використання. Пам’ятайте про ці особливості, коли збираєтеся використовувати респіратор. Така уважність може врятувати вам життя.