У приготуванні бетонної суміші немає нічого складного – інгредієнти та пропорції всім давно відомі, літературу з цього питання легко знайти в інтернеті. І все ж таки все більше компаній хочуть купити готовий бетон у Хусті і не переживати про результат. Без цього матеріалу не обходиться жодне будівництво – з його допомогою зводять як легкі садові доріжки, так і вражаючі хмарочоси. Щоб конструкція мала необхідну міцність та експлуатаційні характеристики, важливо дотриматися вимог до замішування.

Пісок, цемент, вода

На перший погляд бетон складається з простих інгредієнтів, але на заводі він проходить спеціальний лабораторний контроль, адже для набору необхідного рівня міцності важлива чистота і якість кожного інгредієнта. Тому купити бетон з доставкою в Хусті буває практичнішим, ніж займатися приготуванням самостійно. Портландцемент вважається найпопулярнішим різновидом сполучного матеріалу. Вибираючи його, ви точно не помилитеся. Але цемент також підрозділений на марки в залежності від максимального пікового навантаження. Чим вища марка цементу, тим нижча кількість домішок у ньому.

Пісок теж буває різним, його ділять за гранулометричним складом і важливо брати лише якісний матеріал без пилу та глинистих частинок. Саме тому на https://khust.zgbk-etalon.kh.ua/uk/beton-tovarnyj використовують митий пісок та проводять лабораторний контроль якості. У них можна сміливо купити бетон у Хусті. Як основний наповнювач виступає подрібнена гірська порода – щебінь або гравій. Шорстка поверхня цих порід ідеально підходить для контакту з іншими матеріалами.

До води теж висувається низка вимог – краще брати питну, оскільки вода з невідомого джерела може містити сторонні домішки. Болотяна та інша неякісна вода може негативно позначитися на характеристиках суміші. За наявності бетономішалки будівельна суміш готується не більше 10 хвилин.

Читайте також:  К вопросу о стандартах журналистской этики - директор центра "Миротворец"

Набір міцності та марка бетону

Для перевірки масового та об’ємного співвідношення компонентів бетонної суміші для різних марок цементу та бетону використовуються спеціальні таблиці. Наприклад, для одержання бетону М100 потрібно взяти цемент, пісок та щебінь у співвідношенні 1:4,5:7. Чим вище марка бетону – тим більше піску та щебеню в кінцевому складі та тим менший об’ємний склад компонентів на 10 л цементу.

Тільки через місяць можна точно визначити марку бетону, адже для набору 40% міцності йому потрібний цілий тиждень. Саме тому краще замовляти готовий бетон, який перевіряється лабораторно. Якість бетону в домашніх умовах можна перевірити, звернувши увагу на його однорідність, наявність води на поверхні та простоту роботи з матеріалом.