Рано чи пізно перед кожною людиною постає питання відвідування стоматолога. І якщо у невеликих містах вибір, як правило, невеликий, то у великих виникає інша проблема: як визначитися з вибором серед безлічі варіантів і потрапити до дійсно хорошого фахівця.

Про те, як краще вибрати стоматологічну клініку і конкретного лікаря, на що в першу чергу потрібно звернути увагу і з чого складається вартість стоматологічного лікування, ми розкажемо в цій статті.

В свою чергу ми рекомендуємо якісну професійну стоматологію  draganchuk.com.ua Олександра Драгончука


Що потрібно знати перед тим, як йти до лікаря, щоб не потрапити до некомпетентного фахівця? На що насамперед звернути увагу при виборі клініки? Які питання варто чи не варто ставити при цьому?


Зовнішній вигляд (інтер’єр, обладнання)

Прийшовши в клініку, майбутній пацієнт навряд чи зможе відразу оцінити якість лікування, реальну кваліфікацію фахівців і т.п.

Однак він може звернути увагу на такі речі:

  • Якість ремонту у клініці, чистоту; не повинно бути жодної іржі, обшарпаних стін тощо.
  • Відповідне встаткування. Пацієнту складно оцінити його якість, але вона має бути чистою, акуратною

Діалог із пацієнтами

Те, як клініка веде роботу з потенційними пацієнтами, теж багато може про неї сказати.

Тут можна звернути увагу на таке:

  • Наявність дипломів, сертифікатів, свідоцтв про освіту лікаря та його регулярне підвищення кваліфікації, у тому числі за кордоном. Це не стовідсоткова гарантія майбутньої якості, але відсутність таких документів має насторожити
  • Чи є для пацієнтів портфоліо, фото «до і після» тощо. Бажано не «для галочки», а у великій кількості та з наявністю випадків, аналогічних тому, з чим прийшов пацієнт
  • Доступність «Книги відгуків» для пацієнта, причому якісно оформленої
  • Наявність у клініки сайту (з детальною та актуальною інформацією про клініку), аккаунтів у соцмережах, активна робота з відвідувачами цих ресурсів

Лікування

Деякі особливості лікування в цій клініці також можуть стати відомими майбутньому пацієнтові до того, як він сів у крісло стоматолога.

Ще в процесі вибору клініки ви можете дізнатися:

  • Чи ведеться фотопротокол лікування. Це важливо як для лікарів (контроль якості), так і для пацієнтів (контроль, основа претензій, можливість проконсультуватися в іншій клініці). Фотопротокол повинен вестись від первинного прийому до закінчення лікування. Він робить лікування для пацієнта більш зрозумілим, дає можливість вирішувати спірні ситуації (наприклад, починали лікувати карієс, а виявився пульпіт).
  • Чи ведеться відеозапис лікування. Наступний крок після фотопротоколу, який свідчить про серйозний потенціал лікування у клініці
  • Чи ведеться у клініці робота зі збільшенням (мікроскоп, бінокулярна оптика)? Наявність подібної апаратури означає, що лікар бачить більше, краще, може більше зробити, і лікування, відповідно, буде якіснішим. Наприклад, мікроскоп дозволяє збільшити зуб до 40 разів.
Читайте також:  Будут ли автомобили Tesla еще лучше с этими 5 основными функциями?

Чи існують якісь стоматологічні спільноти, організації, які контролюють своїх членів? Чи існують «білі» та «чорні» списки клінік, лікарів?


Про такі організації інформації немає. Дуже складно уявити подібну організацію у зв’язку зі специфікою роботи стоматолога.

Відповідно немає і білих/чорних списків клінік.

А ось «чорні списки» пацієнтів стоматологи мають. Йдеться про пацієнтів з неадекватною поведінкою, неплатоспроможних тощо.


З чого складається вартість послуг при стоматологічному лікуванні? Яку роль у формуванні вартості лікування відіграють кваліфікація лікаря, обладнання, приватність лікування?


На вартість стоматологічного лікування впливає ціла низка факторів, серед яких як основні можна виділити:

  • Маркетинг та розрекламованість, впізнаваність бренду. У клініках, що витрачають на рекламу багато грошей, лікування навіть дешевшими препаратами буде коштувати дорожче, ніж у клініці, яка на рекламу витрачається менше. Особливо дорога реклама на телебаченні, вона набагато дорожча за рекламу в інтернеті, в соцмережах. Це добре працює, коли людина не має часу на вибір клініки, в результаті чого вона піде на «рекламу», навіть якщо за фактом там лікування «на три з плюсом»
  • Обладнання та матеріали, з якими працює клініка. Є тюбик пломбувальний, пломба з якого коштуватиме 150 гривень, а є тюбик пломбувальний за 3 тисячі гривень. Сам пацієнт одразу не зрозуміє, з якого тюбика зроблена його пломба, але на фотографіях це буде дуже добре видно, різниця буде колосальною. Як це пацієнтові перевірити заздалегідь? Ніяк! Скоріш за все, він нічого не зрозуміє, навіть якщо йому покажуть цей тюбик. Взагалі, якщо за фактом чи на фото видно, що пломба зроблена акуратно та красиво, ймовірність того, що вона з дешевого матеріалу, дуже мала
  • Рівень спеціаліста. Причому не його досвід щодо стажу, а саме рівень! Ти можеш 10 років працювати у державній клініці, роблячи пломби за 150 гривень. А можеш 2 роки опрацювати у приватній клініці, відвідуючи спеціалізовані курси, зокрема за кордоном – різниця буде очевидною. Лікар з’їздив на курси, заплатив за це 150 тисяч, як він зможе продавати свою пломбу після цього за 250 гривень, як він робитиме цю пломбу матеріалом за 150 гривень? Коли стоматолог їде на якісь курси, він відразу освоює комплексний підхід до проведення процедури: матеріали, маніпуляції тощо. Тому кваліфікація лікаря, його досвід (якісний, а не кількісний) відіграють важливу роль у формуванні вартості лікування
  • Наявність певного обладнання, особливо мікроскопа, 3D – сканера тощо. Це дуже дороге обладнання, яке може дозволити собі не всяка клініка. Під це обладнання (крім нього самого) потрібно ще купувати і інструменти, якими треба працювати на даному обладнанні і які коштують дорожче, ніж звичайні інструменти. Тому лікування під збільшенням завжди буде дорожчим, але при цьому і значно якіснішим. Чим більше клініки можливостей для лікування, чим більше клініка вклала в це грошей, тим вищою буде і вартість самого лікування
  • Рівень зуботехнічної лабораторії, де виготовляються коронки, вініри тощо. В одного техніка можна зробити коронку за півтори тисячі гривень, а в іншого за 15 тисяч. Коронку, яка виробляється у техніка за 15 тисяч гривень, ми не можемо продати пацієнтові також за 15 і навіть за 16 тисяч, її ціна буде значно вищою. Але й якість відповідна
Читайте також:  Шкільне канцелярське приладдя: збираємо дитину до школи

Чи гарантує висока цінова категорія клініки (ВІП, Бізнес) якість лікування? І, відповідно, наскільки впливає на якість лікування той факт, що клініка економ-класу, муніципальна тощо? Чи варто переплачувати за цінову категорію клініки, щоби отримати якісне лікування?


Зрозуміло, що у Віп-клініках є певний рівень, нижче за який вони не можуть працювати. Але просто цінова категорія нічого не гарантує сама собою.

Гарантує якість лікування наявність фотопротоколу та робота зі збільшенням. Навіть якщо зробили вам погано, фотопротокол покаже це і дозволить пред’явити об’єктивні претензії.

Муніципальні клініки здебільшого використовують ті самі дешеві матеріали, про які ми говорили вище. А їхні лікарі мають значно менше можливостей для підвищення кваліфікації поза клінікою. Все це позначається так чи інакше як лікування.

Хоча тут можуть бути винятки. При цьому багато залежить від везіння. Наприклад, ви можете потрапити до дуже хорошого фахівця, який навіть за відносно дешевих матеріалів проведе лікування якісно. Але дізнаєтесь ви про це лише після лікування.


На чому заощаджують стоматологи і на чому заощаджувати ніколи не стануть?


Якщо клініка розвивається з нуля, найчастіше економія робиться на всьому, на чому тільки можливо.

Як тільки клініка досягає певного рівня – економити не варто навіть на горщиках із квітами, все є важливим у роботі в тому чи іншому плані.

Коли пацієнт приходить до клініки, перше, що він бачить – обстановку, адміністратора, і вже на цьому етапі робить якісь висновки. Економити не можна ні на чому.