Якщо було прийнято рішення завести вдома собаку, майбутній господар повинен враховувати, що вихованцю знадобиться безліч необхідних для нормальних умов утримання речей. Всі ці речи ви можете купити на сайті інтернет-магазину для активних собак та їх власників ActivDog.com.ua. Про те, якими саме вони можуть бути, які є обов’язковими та служать для прикраси, на що звертати увагу при виборі, поговоримо у нашій статті.

Зміст

 1. Речі першої потреби
 2. Аксесуари для прогулянки
 3. Іграшки
 4. Для купання та догляду
 5. Гардероб
 6. Спеціальні предмети
 7. Прикраси для домашніх тварин

Речі першої потреби

Для того щоб зрозуміти, що є предметами першої необхідності, потрібно визначитися, з чого планується годувати вихованця, як гуляти, куди вкладати на відпочинок і як він розважатиметься. Підхід до всіх цих питань індивідуальний, адже вибір робиться залежно від тварини, якого вона розміру, який характер має.

Аксесуари відрізнятимуться для собак великих, середніх та дрібних порід з урахуванням їх потреб.

Піскам знадобляться:

 • миски та корми;
 • будки та підстилки;
 • нашийники;
 • повідці;
 • гребінці;
 • перенесення;
 • засоби для водних процедур;
 • іграшки;
 • аксесуари для дресирування.

У деяких випадках необхідним є одяг, тому що без нього собака не зможе вести повноцінний спосіб життя. Орієнтуватися потрібно не тільки на виробника, що зарекомендував себе, але і на інші моменти. Про всі нюанси та правила вибору поговоримо далі.

Миски

Харчування є невід’ємною складовою утримання домашнього вихованця. Важливим аспектом є не лише вибір корму, а й вибір посуду. Зазвичай вона призначена для їжі та води.

Посуд має відповідати деяким вимогам. Насамперед потрібно наголосити на стійкість. Якщо миска їздитиме підлогою, тварині незручно їй користуватися. Крім того, необхідно визначитися з висотою і розмірами, вона повинна розташовуватися на рівні грудей. Також слід купувати виключно якісні вироби, вони не тільки гарантуватимуть безпеку, але й легко миються.  

Найкраще, якщо вихованець стане власником кількох мисок. Одна з них може бути використана для сухих кормів, інша – для вологої їжі та третя – для води. За посудом господар повинен уважно стежити та вчасно його мити. Зміна води проводиться щодня з обов’язковим промиванням посуду.

Лежанки

Кожен собака повинен знати своє місце. Для цього його потрібно правильно обладнати.

Місце може бути як у квартирі, так і на вулиці, головне – орієнтуватися на розміри підростаючого вихованця і стежити за тим, щоб на лежанці йому не стало тісно.

 • Великі собаки будуть комфортно почуватися на лежанках та підстилках. Їх можна придбати в магазині, так і виготовити самостійно. Прекрасно підійдуть старі килимки, непотрібні подушки та матраци. Мініатюрним песикам буде зручно проводити час у кошиках та спеціальних будиночках.
 • Окремою темою є облаштування будки у тому випадку, якщо тварина утримується на вулиці. Собачий будиночок не повинен сильно нагріватися в спеку, а в холодну пору вихованцю має бути тепло. Для цього найкраще використовувати дерев’яні споруди. Будка утеплюється восени, навесні матеріал прибирають.
 • Головне, на що слід орієнтуватися – зручність домашнього улюбленця. Матеріал, яким вистелена будка, не повинен бути твердим та колючим. Це може бути як ортопедична підстилка, так і будь-який непотрібний матеріал.
Читайте також:  Коррупционная схема с земельными участками для участников АТО

Аксесуари для прогулянки

Кожному собаці потрібно гуляти. Щоб цей захід відбувався без проблем та несподіванок, необхідно правильно вибрати повідець, нашийник або шлейку.

Фахівці рекомендують набувати зручних аксесуарів, в яких вихованець почуватиметься максимально комфортно.

Застібка-фіксатор має бути надійною . Крім того, господарі можуть поєднати необхідне з корисним та придбати протиблошинний нашийник. Також не можна забувати, що чим менше за розміром собачка, тим легше має бути нашийник. Не варто купувати такий, який прилягатиме занадто щільно до шиї, проте можливості вивільнитися з нього теж не повинно бути.

У продажу є нашийники з електронними чіпами. З їхньою допомогою господар у разі потреби може фіксувати, в якій точці знаходиться вихованець. Для міцних та серйозних собак головне – надійність аксесуара. Можна придбати й цікаві моделі. Наприклад, існують нашийники, що світяться, оснащені спеціальними брелоками, які дуже зручні для прогулянок у темний час доби.

Також господарям необхідно пам’ятати, що для відвідування громадських місць вихованцям знадобиться намордник . Більшість ставиться до цього аксесуару з ворожістю, тому привчання слід розпочати заздалегідь.

Переноски

Іноді є необхідність при пересуванні на значну відстань взяти із собою собаку. У деяких випадках доцільно скористатися перенесенням. У ній вихованець почуватиметься спокійніше і комфортніше.

До перенесення теж існує низка вимог. Вони підбираються з урахуванням розміру тварини і повинні бути не надто тісними, а й не об’ємними. Крім того, щоб песик не злякався незнайомих умов, слід провести підготовчу роботу.

Перенесення має бути міцним, а замки – надійно фіксуватися.

Якщо собаку планується перевозити в машині, можуть знадобитися інші аксесуари. У випадку, коли вона подорожує в багажнику, стане в нагоді спеціальний пандус, який полегшить підйом та спуск. Також можна використовувати автомобільні ремені, підстилки у багажник або сидіння.

Читайте також:  Олег Ляшко - шлях від дрібного афериста до головного популіста України. ВІДЕО

Іграшки

Маленькі щенята зазвичай дуже активні. Їм необхідні іграшки, інакше пустуни почнуть псувати речі в будинку. Однак дорослий собака теж не відмовиться пограти з коханим господарем. У разі немає особливих вимог. Головне – стежити за якістю іграшок.

Вони мають бути виконані з міцних та безпечних матеріалів. Фахівці радять купувати гумові вироби.

Тваринам сподобаються дрібнички, що харчують, а також кісточки з жил і багато іншого. Асортименти, представлені на полицях спеціалізованих магазинів, досить широкий, а консультанти завжди готові відповісти на необхідні питання. Іграшки можна залишати як тварині, яка знаходиться вдома на самоті, так і використовувати для спільних ігор.

Для купання та догляду

Догляд за домашнім улюбленцем включає комплекс процедур. Серед них не лише водні процедури та розчісування вовни. Собаці потрібно своєчасно стригти пазурі, чистити вуха та зуби.

Які засоби для купання вибрати, кожен власник вирішує сам. Собаководи рекомендують орієнтуватися на спеціальну лінію, призначену окремих порід.

У разі, коли потрібні не просто доглядові процедури, а лікувальні процедури, найкраще проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Щоб полегшити догляд за шерстю, деяким господарям досить звичайної гребінця, іншим же буде потрібний цілий комплекс аксесуарів. Гребінець вибрати теж не так просто. Їх моделей безліч, і відрізняються вони довжиною зубців, м’якістю щетини, матеріалом виготовлення. Найкраще зупинитися для тієї, яка підійде вихованцю конкретної породи.

Якщо песик має коротку вовну, можна придбати спеціальні рукавиці. Вони допоможуть очистити шубку від забруднень, не вдаючись до купання.

Використання фурмінаторів обґрунтовано під час линяння. У випадку, коли песику потрібен триммінг і господар хоче провести його самостійно, будуть потрібні ножиці або спеціальні щипчики.

Гардероб

Для деяких порід не потрібно одяг та взуття. Однак інші не можуть без цього обходитися, особливо в холодну пору року. Весь собачий одяг поділяється на три категорії:

 • перша – для мініатюрних вихованців;
 • друга – для великих;
 • третя призначена для вельш-коргів та такс, що мають специфічну будову тіла.

Найрізноманітнішим є вибір одягу для собачок невеликого розміру. Вони представлені в різних моделях та кольорових гаммах, включають як одяг, так взуття та головні убори. Крім того, існують літні, зимові та демісезонні варіанти. У великих вихованців вибір не такий широкий. Найчастіше на прилавках магазинів можна зустріти лише зимові комбінезони та дощовики.

Окремим пунктом йде взуття. Її можна придбати незалежно від породи, щоб подушечки лап домашнього улюбленця завжди були в теплі. Крім того, довгошерсті собаки не потребують одягу, але дуже мило виглядатимуть в акуратних черевиках.

Читайте також:  Львів, якого вже немає (ФОТО) -

Щодо вимог, слід зазначити основні моменти. Насамперед необхідно чітко дотримуватися розміру. Це допоможе досягти комфортного пересування вихованця та відсутності сором’язливості в рухах. Одяг повинен бути виконаний з якісних і м’яких матеріалів, щоб собачка не пріла і не мерзла.

Також потрібно підбирати речі відповідно до погоди та температурних показників.

Спеціальні предмети

Для дресирування можуть знадобитися спеціальні аксесуари. Серед них:

 • нашийники, підключені до пульта управління;
 • мисливські свистки;
 • симулятори запахів дичини;
 • спеціальні іграшки;
 • у деяких випадках будуть потрібні одяг і взуття, що не промокається.

Дані предмети призначені для спеціального дресирування, і господарі повинні враховувати, що їхня вартість досить висока.

Прикраси для домашніх тварин

Більшість аксесуарів необхідна для того, щоб вихованець відчував себе комфортно. Однак для певних порід господарі можуть придбати прикраси. Це необов’язково і найчастіше є елементом декору.

Серед таких речей можна відзначити:

 • банти;
 • шпильки;
 • краватки;
 • резиночки .

Зазвичай прикрасами користуються власники мініатюрних песиків. Це робиться не лише для краси. Деякі песики мають м’яку і довгу вовну, яка падає на очі, а стрижка виглядатиме не надто естетично. У такому разі доцільно скористатися резиночкою та зробити хвостик.