Новий двигун на мотоблок – гарне вкладення, якщо ви хочете замінити старий силовий агрегат або самостійно зібрати с/г машину. Однак фермерам і господарям дачних ділянок в Україні потрібно пам’ятати, що ця інвестиція окуповується тільки за умови, якщо вдається купити ДВЗ з правильними характеристиками. Ми підготували огляд ключових моментів, на які варто звертати увагу під час купівлі.

Обертальний момент

Максимальний обертальний момент, який ДВЗ здатний передати через зчеплення на мотоблок – параметр, що безпосередньо впливає на здатність виконувати важкі роботи. Якщо дизелі здатні розвивати велике зусилля навіть при низьких оборотах, то бензинові агрегати на це не розраховані. Тому для комерційної експлуатації у фермерському господарстві експерти рекомендують купити дизельний двигун на мотоблок. Але не забувайте, що під час купівлі на заміну зношеному агрегату, новий ДВЗ має бути сумісний з іншими вузлами сільгосптехніки. На https://motoblok-tata.com.ua ви можете отримати професійну консультацію і замовити відповідне зчеплення на мотоблок, інші вузли та запчастини.

Тактність

Двигуни на мотоблоки за конструкцією та принципом роботи поршневої групи поділяються на 2-тактні та 4-тактні. Чотиритактні двигуни на мотоблоки мають досконалішу систему змащення, що знижує витрати власника на заміну мастила. До того ж вони споживають на 20-30% менше пального. Водночас двотактні моделі більш доступні за ціною і пропонують більшу потужність за рівного об’єму. А їхня порівняно невелика вага може стати і плюсом, і мінусом: важкий вузол покращує зчеплення мотоблока з ґрунтом, але легка робить керування технікою простішим.

Потужність

Значимість цієї характеристики, що вимірюється в к.с. або кВт, інтуїтивно зрозуміла навіть тим, хто погано розбирається в мототехніці. Більше того, потужність двигуна на мотоблоці багато в чому визначає його клас: легкий для приватного використання (5-7 к. с.), середній (7-9 к. с.) або потужний важкий (від 9 к. с. і вище).

Читайте також:  Распределенные атаки типа «отказ в обслуживании» (DDoS)

При замовленні в інтернет-магазині Motoblok-TATA не забудьте запитати у менеджера, яку характеристику вказано в описі двигуна на мотоблок: рекомендована, пікова або тривала вихідна. Це дасть змогу уникнути придбання недостатньо потужного ДВЗ.

Вал відбору потужності

ВОМ – вузол, функція якого полягає в доставці зусилля від двигуна на мотоблоці до навісного обладнання. Ним переважно комплектуються важкі самохідні установки. Розрізняють такі типи приводу ВОМів:

  • Залежні – вмикаються разом із відцентровою муфтою зчеплення на мотоблоці.
  • Незалежні – працюють незалежно від трансмісії. Їх можна використовувати і коли машина стоїть на місці, і коли перебуває в русі.

На деякі ВОМ із заводу встановлено шків ремінної передачі.

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).