Якщо власник квартири не бажає перетворити ремонт на довгобуд, він одразу шукає професіонала. Майстер з великим практичним досвідом зможе втілити задум господарів у реальність та зробить це швидко і якісно.

Проте лише за однією умовою: ви обрали саме ту людину. Як не помилитися — поміркуємо сьогодні.

Який тип ремонту краще довірити майстру

Зазвичай вирізняють кілька видів ремонтів:

  • Комплексний — характерний для новобудов: квартир та будинків, які вже здані забудовником, але ще не придатні для проживання.
  • Капітальний — виконується в житлових приміщеннях та передбачає заміну конструкційних елементів (стін, вікон, дверей), комунікаційних систем, часто перепланування.
  • Косметичний — дозволяє оновити кімнати, зробити їх свіжішими та затишнішими.
  • Поточний — проводиться для усунення незначних дефектів, тому не потребує особливих навичок та витрат.

Якщо вам важлива якість та швидкість, послуги майстра будуть доречними, незалежно від виду ремонту. І точно не обійтися без фахівця, якщо плануються будівельні роботи, прокладення комунікацій; роботи, для виконання яких потрібно професійне коштовне обладнання.

Про що свідчать відгуки

Будівельники, фахівці з ремонтних робіт, дизайнери інтер’єру у Львові досить затребувані професії. Пропозиціями майстрів рясніють дошки оголошень, форуми та соцмережі. Проте ані гарно оформлена сторінка, ані обіцянки у рекламі — не показник досвіду та професіоналізму. 

Тож шукайте відгуки! Краще, якщо ви почуєте їх від друзів, колег, знайомих. Непогано — якщо прочитаєте у соцмережі й зможете зв’язатися з користувачами та попросити реальні фото відремонтованого об’єкта, перепитати про нюанси співпраці. Реальні відгуки про ремонтно-будівельні компанії також можна знайти на Google Мапі. А ось правдивість відгуків клієнтів, розміщених на сайті фірми, перевірити, на жаль, неможливо.

Читайте також:  Преимущества обучения за рубежом для казахстанцев при содействии агентства Excourse

Чому так важливо укласти договір

Договір на проведення ремонтних робіт — це офіційне підтвердження обов’язків та прав, які виникають між майстром та господарями квартири. У ньому прописується адреса виконання робіт, терміни, перелік послуг та вартість.

Таким чином, обидві сторони отримують певні гарантії: замовник, що ремонт буде виконаний у належному обсязі та вчасно, а майстер, що його роботу буде повністю сплачено.

При порушенні договору кожна сторона має обґрунтоване право звернутися до компетентних органів і вимагати відшкодування збитків. Тому укладання договору — необхідна умова, що дозволяє уникнути стресу та отримати очікуваний результат.

Ще кілька корисних порад

Не поспішайте домовлятися з першим кандидатом. Обговоріть деталі ремонту з кількома фахівцями, порівняйте вартість послуг, уважно передивіться портфоліо, щоб зробити висновки щодо професіоналізму.

Обговорювати бюджет краще, перебуваючи безпосередньо на об’єкті. Адже вам, наприклад, може здаватися, що буде достатньо лише оновити фінішне оздоблення в кімнаті, а фахівець зверне увагу на грибок на стінах. А це вже свідчить про проблеми з вентиляцією, можливо, неправильний монтаж вікон. І переклеювання шпалер в такому випадку нічим не допоможе. 

І наостанок пам’ятайте: майстри-універсали — велика рідкість. І навіть якщо вам пощастить знайти такого фахівця, ремонт може затягнутися на невизначений час. Тож зручніше шукати ремонтно-будівельну бригаду, яка дозволить вам заселитися у відремонтовану оселю набагато скоріше.