1. Дитяча література стимулює розвиток мозку

Перш ніж ваш малюк навчиться говорити, він спочатку навчиться розуміти мову, тобто створювати т.зв пасивний словник. Це явище пов’язане з послідовністю дозрівання окремих центрів у мозку, відповідальних за розуміння та артикуляцію мови. Тому спілкування з мовою з раннього дитинства пов’язане з кращим вивченням мови. Чим більше вони стикаються з певним явищем, тим більше зв’язків між нейронами, завдяки яким дитина більше розуміє і тим краще в майбутньому може працювати з інформацією. Є тільки одна пастка – стимуляція йому теж не на користь, тому нічого силою.

2. Це пробуджує цікавість світу

Кількарічна дитина захоплюється літературним світом і сприймає його майже без розбору. Часто можна спостерігати, що дитина відтворює поведінку своїх улюблених героїв, які є для неї прикладом. Тому важливо, щоб шаблони, які ми подаємо за допомогою дитячої літератури, були просто мудрими. Хоча іноді бути смішним більш ніж достатньо!

3. Стимулює розвиток мовлення та покращує пам’ять

Читання дітям стимулює пасивний (розуміння) і активний (мовленнєвий) словник дитини та допомагає в подоланні дислексії. Це також допомагає вам висловлювати власні думки. Слухаючи, дитина стежить за розвитком дій, діалогів, помічає і передбачає наслідки, а також причинно-наслідкові зв’язки.

4. Формує емоційний інтелект

Книги – це скарбниця знань про емоції для дитини. Адже кожен герой проявляє себе якось, і зазвичай в одному романі їх багато. Завдяки цим історіям він не тільки дізнається про почуття, але й вчиться називати їх і як їх виражати.

5. Будує емоційний зв’язок

Спільне читання – це форма проведення часу з дитиною. Щоденне читання перед сном може стати відпочинком не тільки для малюка, а й для батьків. Вечірнє перезавантаження і момент, коли ми можемо бути тут і зараз – разом.

Читайте також:  Шкільне канцелярське приладдя: збираємо дитину до школи

6. Розвиває уяву

Література змушує нас розмірковувати, аналізувати і таким чином розвивати свою уяву. Це противага телевізійним постановкам, де все подається як «на тарілці»: вербальне та візуальне, а тому нам залишається роль пасивного реципієнта. У випадку з книгами зовсім інакше.

 7. Покращує пам’ять

Читання дітям стимулює не тільки їхню уяву, але й дозволяє поєднувати нові знання з тим, що вони вже знають. Читання безпосередньо перед сном зміцнює «м’язи пам’яті» – з кожною новою інформацією мозок створює нові синапси і покращує роботу вже наявних. Завдяки цьому читаючі люди (будь-якого віку) мають шанс зберегти кращу пам’ять, ніж ті, хто лежить у кріслах перед серіалом.

8. Заохочує участь у суспільному житті

Дослідження американського мистецького агентства NEA показало, що люди, які регулярно читають (або мали контакт з літературою в дитинстві), є набагато більш культурними та громадянськими. Вони також мають більшу легкість і свободу самовираження, вони роблять це в більш красномовній манері. За словниковим запасом маленької дитини можна визначити, чи батьки читають своїй дитині книги.

9. Готує учнів до самостійного читання та письма

Дитина, яка змалку має контакт з літературою, набагато раніше дізнається літери і те, що за ними стоїть. Це чудовий вступ до навчання.

10. Будує читача в майбутньому

Ті діти, які змалечку мають справу з літературою, мають набагато більше шансів продовжити літературні захоплення у дорослому віці. Це суттєво, тому що, враховуючи показники читацької аудиторії в Польщі, для нас це не найкраще. Отже, читаючи дітям сьогодні, ми створюємо реальність читацького суспільства завтрашнього дня. Звучить підбадьорливо, правда?