Відома волонтер Домбровська Ольга стала номінантом “Волонтерської премії -2017” від Євромайдан SOS

Коли в Одесу з фронту почали привозити перших поранених військових, Ольга разом з кількома однодумцями об’єдналась в осередок волонтерів Одеського військового госпіталю – і у найважчі часи взяла на себе величезну частину справ із забезпечення госпіталю медикаментами та всім необхідним, а також стала куратором Травматологічного відділення.

Справа Ольги є взірцем самовідданості та скоординованості дій, адже з моменту, коли поранений опиняється в Травматологічному відділенні, він не залишається без її уваги доти, доки максимально не відновиться.

Ольга не лише забезпечує всім необхідним для лікування пораненого у Травматологічному відділенні, а й курує його подальший шлях до одужання, допомагає з оформленням документів. Якщо пораненому потрібно лікування, яке неможливо виконати в госпіталі, вона самостійно шукає потрібні клініки в Україні та за кордоном, веде перемовини з фондами.

Головною проблемою, з якою стикаються практично всі бійці, – пошкодження верхніх і нижніх кінцівок. Пацієнти госпіталю завжди гостро потребують ендопротезування, та встановлення імплантатів-фіксаторів хрестоподібних зв’язок при пошкодженні колінних суглобів. Вартість одного фіксатора – в середньому 500 доларів, в місяць необхідно близько двох штук. На сьогодні Міністерство оборони України не в змозі фінансувати всі потреби постраждалих військових. Тому, лікування і реабілітація затягуються на місяці, а іноді й роки.

Волонтери намагаються самостійно забезпечити поранених всім необхідним, щоб пришвидшити лікування.

«Коли порушується функція коліна, людина не може ходити. Можна фіксувати зв’язку металевими болтами, вони будуть перебувати там все життя або поки зв’язка знов не порветься. Ми збираємо на хрестоподібні імпланти з матеріалу, що сам розсмоктується. Коли зв’язка приростає – кріплення розсмоктується і немає стороннього тіла в коліні », – сказала Домбровська.

Читайте також:  Які використовують матеріали для влаштування плоских покрівель?

Курс лікування більшості бійців – це не одноразове перебування в госпіталі. Багато бійців, пройшовши частину лікування, їдуть у відпустку, а потім знову повертаються. Часто лікування займає до року.

У підсумку, за час волонтерської діяльності Ольга допомогла близько 400 пораненим.

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі “Український дім” у Києві

– Євромайдан SOS