Понад 90% вогневих завдань на Донбасі виконуються артилеристами. Головний пріоритет – модернізаціяіснуючих видів озброєння

В Україні 3 листопада відзначили День ракетних військ і артилерії. За відсутності авіації саме артилерія зараз є найпотужнішим засобом ураження. Однак всі артилерійські системи дісталися нам у спадок від СРСР, тому в Україні збираються їх модернізувати. За заявою Міноборони, українська армія буде отримувати нові міномети, реактивні системи залпового вогню, а також перейде на використання 155-мм гармат замість старих радянських 152-мм гаубиць. Це дозволить перейти на стандарти НАТО і може підвищити далекобійність ствольної артилерії.

ВІЙНА АРТИЛЕРІЇ.

У спадок від СРСР українська армія отримала потужні артзасоби. Зокрема, в розпорядженні ЗСУ є три види реактивних систем залпового вогню. Найбільш далекобійною і руйнівною є 300-мм РСЗВ “Смерч”, потім йде 220-мм РСЗВ “Ураган” і 122-мм реактивна система залпового вогню “Град”. Українська армія має в своєму розпорядженні і ствольні артсистеми. Найпотужніша з них – це 203-мм самохідна гармата “Піон”, здатна вражати цілі на дистанції до 38 км. Є також буксировані самохідні гармати калібром 122 та 152 мм.

Оскільки авіація на Донбасі з серпня 2014 року, практично не застосовується, за словами командувача Ракетних військ і артилерії (РВіА) генерал-майора В’ячеслава Горбильова, понад 90% вогневих завдань виконуються саме артилеристами. Багато в чому саме вони допомогли зупинити просування агресора в серпні 2014 року. У командуванні РВіА згадують, як артилеристи накрили колону батальйонної тактичної групи 76-ї бригади ВДВ, знищивши велику частину техніки. Колона 18-ї окремої мотострілкової бригади агресора, що потрапила під удар в районі Сніжного (Донецька область), втратила більше 46 одиниць різної техніки.

10557769_732233646837292_8771984604615085702_o-1024x683-jpg-pagespeed-ce-3tdpnfzz8k

Українська артилерія допомагала нашим бійцям вийти з Іловайська, а також підтримувала вогнем рейд десантників Михайла Забродського по тилах противника. Дії артилерії – це, власне, один з факторів, який змусив “відпускників” з РФ утриматися від подальшого просування в глиб території України в серпні 2014 року, кажуть військові. “Підтримка артилерії допомагала забезпечувати тривалу оборону Донецького аеропорту. Недарма війну на Донбасі називають “війною артилерії”, а самих артилеристів знову почали називати “богами війни”, – відзначили в командуванні РВіА.

Читайте також:  Обама снял ограничения на поставки оружия союзникам в Сирии. Второй Афганистан для россии или позорное бегство.

24065451

Якісно українська артилерія не програє російській, на озброєнні якої стоять ті ж радянські системи. Однак російська армія на Донбасі активно застосовує засоби радіоелектронної боротьби і розвідки, а також безпілотники, кажуть бійці. Крім того, артилерія противника перевершує кількісно, тому в Україні шукають можливості ефективно протистояти ворогові меншими силами. “Головний пріоритет – це модернізація існуючих видів озброєння, використання високоточних боєприпасів, автоматизованих систем управління та вітчизняних безпілотних комплексів”, – повідомили в Міноборони.

ukrainian_bm-21_grad_bastion-01_in_kyiv_ukraine_on_22_of_august_2014_img_7655_05_1___01

Бастіон-02″ може нести додатковий боєкомплект. Був показаний на параді в 2014 році

ВОЛОНТЕРСЬКА І ЗАКОРДОННА ДОПОМОГА.

Нещодавно в Києві пройшла виставка “Зброя та безпека – 2016”. Серед іншого на ній показали міномет, яким можна керувати за допомогою планшета, куди вже завантажені відповідні координати та необхідні дані. Для цього достатньо просто натиснути на іконку, що зображає ціль. За словами розробників, в конструкції використовувалися напрацювання волонтерської організації “Армія SOS”. Як пояснили в командуванні РВіА, сьогодні українські “гармаші” широко використовують балістичні обчислювачі, зроблені на базі тих же планшетів.Програмне забезпечення для цих обчислювачів розробляли все ті ж волонтери з “Армії SOS”.

Крім того, з США в якості військової допомоги прибули контрбатарейні радари далекої та ближньої дії. Вони дозволяють у режимі реального часу визначати точне місце розташування артилерійських позицій супротивника. З появою американських систем ефективність вогню українських гармат збільшилася в рази.

Крім того, радари з США можуть попереджати про початок артобстрілу. “Це допомогло зберегти безліч життів, тому що бійці отримують кілька секунд на те, щоб знайти укриття”, -кажуть військові.

Фахівці з США навчили українських колег користуватися своїм обладнанням, а в процесі експлуатації українські артилеристи, за допомогою цих же радарів, навчилися ще й виявляти ворожі безпілотники.

“ГРАД” БУДЕ БІЛЬШИМ.

Військовий експерт Юрій Повх нагадав, що в Росії відбувається модернізація старих радянських РСЗВ . Зокрема, реактивна система залпового БМ-21 “Град”була поліпшена до рівня “Торнадо-Г”. У порівнянні з “Градом” дальність стрільби “Торнадо-Г” була збільшена з 20 до 40 км. Крім того, “Торнадо” отримала систему супутникової навігації, що дозволяє підвищити точність вогню. Нова РСЗВ була прийнята на озброєння армії РФ в 2013 році і, за деякими даними, могла використовуватися під час обстрілу українських частин під Зеленопіллям 11 липня 2014 року.

Читайте також:  Поймали агента «днр», коммунальщика из Дружковки который готовил диверсии на газопроводах. ФОТО

0_c5a9c_20c3e492_xxxl

Українською відповіддю на російську модернізацію “Граду” стала РСЗВ “Бастіон-01”,розміщена на шасі автомобіля КрАЗ. Наші конструктори також домоглися підвищення ефективності, оснастивши машину системою супутникової навігації. Різновид цієї ж системи -“Бастіон-02” – може нести додатковий боєкомплект. Обидва “Бастіони” були показані на військовому параді 24 серпня 2014 року. Тоді держконцерн “Укроборонпром” обіцяв, що нова РСЗВ ось-ось з’явиться у військах.

f031422b83a3c04ed7ad40f689ed90e2

Втім, зараз в Міноборони називають “Бастіон” “старою РСЗВ на новому шасі”. “Ми пішли далі. Проводяться роботи по модернізації РСЗВ. Вони передбачають не лише заміну базового шасі,але і більш глибокі якісні зміни, які перетворять бойову машину в самостійний вогневий засіб. Пілотним проектом є модернізована БМ-21 “Град”. Зараз роботи вже завершуються, найближчим часом відбудуться випробування, і сподіваємося, що незабаром ці системи надійдуть у війська”, – кажуть військові.

Судячи з усього, мова йде про РСЗВ “Верба”, яку створили в Харківському конструкторському бюро ім. Морозова і вперше показали в кінці 2015 року. За даними розробників, “Верба” заряджається в 7 разів швидше “Граду”, а з бойової ефективності перевершує його в 15 разів. Всі процеси на “Вербі” автоматизовані. Як пояснив Юрій Повх, будь-яка модернізація РСЗВ можлива шляхом заміни шасі, прискорення процесу перезарядки або збільшення дальності і точності польоту ракети: “Ракетні напрямні модернізувати безглуздо. Це просто сталева труба, в якій знаходиться снаряд”.

rzso-verba
В кінці серпня в Україні також пройшли випробування нового ракетного комплексу з робочою назвою “Вільха”, який створений на базі РСЗВ “Смерч”. “Дальність дії комплексу в найближчій перспективі дозволяє розглядати його як заміну ОТРК “Точка-У”, – відзначає директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець. Оперативно-тактичний ракетний комплекс”Точка-У” здатний стріляти ракетами на відстань до 120 км, але він вже застарів, оскільки поступив на озброєння в СРСР ще в 1975 році. Параметри “Вільхи” засекречені, але, за словами Згурця, точність влучання значно вищв, ніж у “Точки-У”.

Поліпшать і ствольну артилерію: в командуванні РВіА заявили про “поступовий перехід від радянського калібру гармат з 152 мм, до гармат калібру 155 мм, який є основним в арміях провідних країн світу”. В лютому “Укроборонпром” анонсував створення 155-мм гаубиці на базі українського танка “Оплот”, яка відповідала б стандартам НАТО. Далекобійність гармати обіцяє бути вищою, ніж у старих 152-мм радянських систем, але військові визнають, що процес переозброєння, в тому числі перехід на нові калібри, займе багато часу і потребує значних фінансових вкладень. “Це дуже великий комплекс питань, що включає виробництво нових снарядів, гармат і розробку нових бойових настанов з використання 155-мм гаубиць”, – додав Юрій Повх.

Читайте також:  21 января состоится литургия по погибшим "киборгам" - защитникам ДАП

10410870_815528125176361_8900502223018396715_n-665x420-jpg-pagespeed-ce-crx2mfnzsf

 

Джерело: http://ukr.segodnya.ua/ukraine/