Поєднання високої температури та води заведено вважати цілющим для організму. Баня і сауна також ефективно тренують механізми терморегуляції, як і загартовування холодною водою. Але не всім за станом здоров’я підходять екстремально високі температури під 100 градусів, як у парнях російської лазні або фінської сауни. Якщо ви все ж не хочете відмовлятися від задоволення посидіти на теплому вологому повітрі, вам добре підійде римська лазня — терми. Як правильно паритися в римській лазні? Це дуже просто! Якщо у вашому місті є такі заклади, обов’язково спробуйте.

Особливості римських термів

Стародавні римляни дуже ретельно стежили за здоров’ям, любили спорт і гігієну. Тому практично у всіх великих містах будувалися громадські лазні, де вільні громадяни могли приймати обмивання, масаж, гігієнічні процедури. У просторих будівлях були приміщення з гарячим сухим і вологим повітрям, сауни з басейном з теплою і холодною водою, автономна система водопостачання та водовідведення. У термах не тільки парилися, а й обговорювали важливі політичні питання.

Якщо ви потрапите в римську лазню сьогодні, ви побачите певні відмінності від звичайної російської або фінської сауни:

  • жар буде більш щадним, тому що температура зазвичай перебуває на рівні 60-80 градусів;
  • повітря в парній дуже вологе, в приміщенні стоїть густий туман.

Багатьом людям подобається щадний температурний режим, який підходить навіть гіпертонікам і сердечникам. Згідно з думкою багатьох лікарів, римські терми корисніші для жіночого організму завдяки м’якому і рівномірному прогріванню.

У порівнянні з класичною лазнею, температурний режим у термах комфортніший, що дає змогу людям, які страждають на гіпертонію або сердечникам почуватися добре. Жінки також люблять цей вид СПА, де можна добре підготувати шкіру до різних косметичних процедур.

Читайте також:  Вся информация о лыжных куртках и горнолыжных штанах для мужчин

Процес приймання терми

Відвідування римської бані передбачає виконування деяких порад:

  • Перед заходом у лазню бажано зробити нескладну гімнастику.
  • Усі заходження мають бути не більше 15 хвилин, а за весь час потрібно зробити не більше трьох візитів у парну.
  • Для догляду за тілом використовуйте дерев’яну щітку з натуральною щетиною і спеціальну олію для догляду за шкірою. Мило або гель для душу краще не використовувати.

У перервах між заходженням можна робити грязьові маски для обличчя й тіла, пілінги, олійні маски для волосся — жінки оцінять гарний косметичний ефект завдяки добре розігрітій шкірі та відкритим порам. Не відмовляйте собі в задоволенні та відчуйте себе вільним громадянином поліса — сходіть попаритися в римські терми.

Ви можете вибрати римську парну, а також ознайомитися з фінською, класичною та інфрачервоною лазнею відвідавши оздоровчий центр та СПА у Львові.