Вишиванка – це не просто традиційний український одяг, це також символ культурної спадщини та національної гордості. Наразі вишиванки та жіночі вишиті сорочки мають неабиякий попит не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Тому можна ознайомитися з цікавими фактами про цей одяг. Можливо ви знаєте про нього далеко не все.

Вишиванки жіночі та чоловічі раніше ніколи не були повсякденним одягом. Наші предки не носили їх кожного дня, адже в ті часи дбати за одягом було набагато складніше – не було ні якісних порошків для прання, ні машинок. Тому це був виключно святковий одяг, який зберігався до особливих випадків. У звичайному житті українці надавали перевагу більш простому одягу без прикрас.

Ще один цікавий факт, який ви точно знаєте полягає у тому, що всі вишиванки робилися виключно вручну. Але мабуть ви не чули про те, що дівчата починала вчитися рукоділлю у віці п’яти років. Навіть в такому віці, кожна дівчинка вже могла правильно тримати голку та робити самі прості шви.

Раніше всі вишиванки мали певний символізм. Кожен орнамент та візерунок мав своє значення. Для цього одягу можна було використовувати лише певні кольори. Наприклад, такі популярні серед жінок сьогодні чорні вишиванки, раніше можна було носити тільки чоловікам. Навіть сині відходили не для всіх жінок, а тільки для дівчат до дванадцяти років, а також для жінок, які не можуть чи не хочуть народжувати. Сьогодні ця традиція відійшла у минуле – більшість людей обирає ті кольори, які їм подобаються.

Як ви думаєте, яка сама популярна техніка вишивання була кілька століть тому? Якщо ви вважаєте, що «хрестиком», то ви помиляєтесь. Це більш сучасний варіант, який став поширеним в Україні тільки в дев’ятнадцятому столітті і прийшов до нас з Європи. Тоді парфумоване мило, яке мале величезний попит продавалось в упаковці, на який були намальовані різні схеми вишивання хрестиком. Саме тому він настільки поширився та став неймовірно популярним по всій країні. До цього, українки переважно вишивали, використовуючи такі техніки, як козлик, верхоплут, низинка тощо.

Читайте також:  Де можна швидко продати машину

Вишиванки настільки популярні, що вони зображені навіть на гривні. Ви можете перевірити купюру в двадцять гривень та самостійно впевнитися у цьому. Що правда, там зображено не сам одяг, а Івана Франка, одягнутого в нього.

На сьогоднішній день вишиванки не стали не просто даниною традиції, але новим словом у моді. Тому зараз можна помітити багато тенденцій, які суттєво відрізняють сучасні вишиванки від їх більш древніх аналогів. Цікаво, що ще у 2015 році українські вишиванки з’явилися у журналі Vogue, де дуже детально розглядалися різні візерунки та схеми. А у наступному році вишитий одяг став глобальним трендом. Знайти стильні вишиванки можна за посиланням https://vzhe-vzhe.com/jinkam/vishivanki/.