Відповідальність за правильний вибір транспортної компанії, якій вони збираються доручити транспортне замовлення, несуть як експедитор, так і виробник, а також транспортна компанія, яка використовує субпідрядників. Якщо так, то варто перевіряти транспортні компанії України – але як це зробити? З чого почати? А якщо ми знехтуємо цим?

У цьому тексті ми спробуємо коротко описати, хто які зобов’язання має і що потрібно зробити, щоб добре перевірити транспортну компанію.

Погана перевірка перевізника – чим це загрожує?

Приклад із реального життя. Експедитор винайняв перевізника для перевезення міді з України до Італії. Він не знав цього перевізника і – що гірше – не перевіряв. Під час транспортування три тягачі буквально випарувалися. Сума збитків… $350 000. У нашого експедитора серйозні проблеми.

Зазвичай «виною» буде те, що гарантована сума була зменшена та вичерпана. Бракувало положення про зупинку тощо. Незалежно від деталей, справа завжди знайде свій вимір у грошах. Щоб не потрапити в халепу завжди перевіряйте перевізників (https://youcontrol.com.ua/topics/transportni-kompaniyi-ukrayiny/)

Яка відповідальність експедитора за перевірку перевізника?

Експедитор відповідає за перевізників та інших експедиторів, якими він користується для виконання замовлення, якщо він не винен у виборі. Іншими словами, експедитор має юридичне зобов’язання зробити рентген перевізника, перш ніж він щось замовить.
Що робити, якщо експедитор не перевіряє перевізника? Якщо з вантажем трапиться щось погане, то відповідальність за помилку підбору несе експедитор. По-людськи, йому доведеться залізти глибоко в гаманець.

Яка відповідальність перевізника?

Це стосується і перевізників, які користуються послугами субпідрядників. Перевізник несе відповідальність за дії та недбалість своїх субпідрядників як за власні дії та недбалість. Подібні норми передбачено транспортним законодавством. Всі «баги» потрапляють на рахунок перевізника-замовника, тому важливо перевірити його субпідрядника.

Читайте також:  Как выбрать компанию, которая создаст интернет магазин

Крім того, обов’язок щодо перевірки може також випливати із змісту «Положення про передачу вантажу неуповноваженій особі», яке кожен поважаючий себе перевізник повинен мати у своїй політиці.

Olanie тема може закінчитися так само болісно, ​​як і у випадку з експедитором. Також перевізник ризикує відмовитися від виплати компенсації за полісом.

Яка відповідальність виробника за перевірку перевізника?

Виробнику загрожує, що його товар зникне під час транспортування, як ця мідь. Крім того, можливі фінансові втрати в результаті договірних штрафних санкцій тощо. Що він повинен пам’ятати перед тим, як замовити вантаж перевізнику?

Як перевірити транспортну компанію? Зустрічайте 6 кроків

Крок № 1 – Перевірка перевізників

Це не може бути звичайним кроком. Це процес, який потрібно зрозуміти і описати. Є два правила:

  • правління призначає особу, відповідальну за процес перевірки транспортної компанії,
  • що стосується процесу перевірки перевізника, ця особа безпосередньо підзвітна керівництву.

Крок №2 Документи

Треба ретельно перевірити всі документи перевізника

Крок №3 Перевірка справжності документів

Перевіряємо транспортну компанію з точки зору документів – перевіряємо їх справжність, а іноді й зміст.

Перевізник також повинен знати, що якщо він буде звертатися за компенсацією зі страхування за вже згаданим «Положенням про передачу вантажу неуповноваженій особі», то страховик вимагатиме вищевказане доказ того, що він дійсно перевірив свого субпідрядника.

Крок № 4 Вкажіть мінімальне покриття, якому має відповідати політика судноплавної компанії

Цей діапазон слід вибирати відповідно до потреб, однак ми пропонуємо, щоб мінімальні параметри були такими:

  • гарантійна сума без зменшення (на кожну подію),
  • сума гарантійної суми не нижче за кожну подію,
  • територіальний обсяг страхування відповідно до замовлених напрямків транспорту,
  • вид застрахованого майна відповідно до замовленого,
  • обсяг страхування розширено щонайменше наступними пунктами :
      • пункт про пограбування,
      • застереження про зупинку,
      • положення про відповідальність субпідрядників ,
      • пункт про навантаження (розвантаження) та розподіл вантажів,
      • пункт про затримку доставки,
      • положення про забезпечення товарів,
      • пункт про сортування товарів ,
      • головне положення,
      • пункт про відшкодування збитків, заподіяних іммігрантами, з відповідно високим лімітом відповідальності страховика.
Читайте також:  В зоні АТО збито безпілотник збройних сил РФ

Крок № 5.  Визначте уповноважену особу на отримання

Якщо верифікація перевізника була позитивною, то він може бути прийнятий як перевізник. Звісно – навпаки – якщо він не відповідає всім вимогам, то він не повинен отримати вантаж.

Крок № 6 Збір відгуків

Перед оформленням замовлення варто перевірити думки про перевізника, з яким ми хочемо співпрацювати. Це більш м’який, але не менш важливий елемент загальної перевірки.