фуд-бокси у київських школах

Батьки учнів молодших класів школи №290 Дарницького району м. Києва обурені появою так званих фуд-боксів у цьому навчальному закладі. Варто зауважити, що вони мають на це право: адміністрація навчального закладу прийняла таке рішення ні з ким не порадившись і нікого не повідомивши. Після зимових канікул батьківський коллектив просто постав перед фактом.

“Ми прийшли на батьківські збори і побачили жах. Біля кабінетів молодших класів знаходиться фуд-бокс! Нікто не питав чи хотять цього батьки, нас просто поставили перед фактом. На батьківських зборах тільки питали хто з дітей буде оформлювати картку, щоб дітям користуватися автоматом.
Всі батьки проти, але ж нам дали зрозуміти, що ні директор школи, ні ми нічого не зможемо вдіяти, бо такі фуд-бокси поставили в багатьох школах Дарницького району. «Это указ свыше», – відповіли нам” – розповідає батько учня 3го класу школи №290.

Фуд-бокс у школі №290 Дарницького району м. Києва

Хто такі ці “свыше” – лишається тільки здогадуватись. Міське управління освіти? Профільне міністерство? Прем’єр? Президент? Таємниця. Варто, однак, відмітити цікавий момент: на певному рівні неодмінно укладався договір між особою, яка дала дозвіл на встановлення фуд-боксів та підприємством, яке встановлює це обладнання у школах і обслуговує його. Проста логіка підказує, що такий договор має містити фінансову складову, адже особа, з чийого дозволу фуд-бокси з’явилися у навчальних закладах, навряд чи дала такий дозвіл із суто альтруїстичних міркувань. Виникає питання – куди, кому і на які цілі підуть гроші, які сплачуватиме підприємство-власник за можливість надавати свої послуги учням?

Окрім вищезгаданих, постає ще цілий ряд питань. Чи не найважливіше з них – питання безпеки фуд-боксів для школярів, особливо – для учнів молодших класів.

Читайте також:  Боевик-нацист, позировавший на фоне убитых украинских военных, депортирован из Норвегии

“Я – за здорове харчування моєї дитини, в школі є безкоштовні сніданки. Я не хочу, щоб замість, наприклад, каші дитина з’їла печиво (у якості якого я не можу бути впевнений)” – каже один з батьків.

Ще одне заперечення з боку батьків – замість підготовки до уроків діти будуть проводити час біля цих автоматів, створюючи натовп, що вже саме по собі небезпечно. “Адже це діти – вони штовхаються, бігають. А фуд-бокс – це електроприлад, який може вийти з ладу і травмувати дитину. Яким чином навчальний заклад дав згоду на використання наших дітей у чиїхось комерційних оборудках? Діти малі, їх приваблює все яскраве та незвичайне. Уявляєте, до до якого додаткового навантаження на вчителів призведе ця ініціатива? Теперь їм доведеться також контролювати перебування дітей біля цих автоматів та процес користування ними.”

“Яким чином це допустила санстанція? На школу в лютому очікує перевіка, і невже особи, які будуть її здійснювати, також погодяться із цим сумнівним нововведенням? Якщо наших дітей свідомо наражають на небезпеку в школі, яка віднині стала місцем проведення комерційних оборудок, то яких умов для навчання нам очікувати завтра?» – обурюються батьки.

Що ж, залишається чекати результатів вищезгаданої перевірки. І сподіватися, що особи, які її здійснюватимуть, поставляться до проблеми належним чином. Адже як не крути, а школа – не місце для ведення бізнесу.