Для тих студентів, які чітко вирішили для себе, що замовити курсову роботу – це не вихід із ситуації і справитися із завданням можна і хочеться самостійно, краще одразу прописати для себе перелік завдань, які необхідно виконати на шляху до своєї мети.

Перш за все – обрання теми курсової роботи. Зазвичай, студенти молодших курсів просто приходять на кафедру та обирають тему дослідженні із запропонованих варіантів, а вже потім думають, що з нею робити. Такий підхід важно назвати правильним. По-перше, кафедри не завжди прискіпливо перевіряють перелік перед тим, як затвердити його – тема може трапитись трохи застаріла і з підбором літератури потім виникнуть складнощі. По-друге, не прийшовши в перший день і не обравши із широкого переліку найкращий для себе варіант тематики, потім можна залишитися з дуже складною темою. В той же час, труднощі – це одне, а зовсім інше, коли тема не цікава для студента і зовсім не співпадає з його науковими інтересами. В таких ситуаціях буде вкрай важко – зазвичай вони і зумовлюють те, що  студенти приходять до того, щоб замовити курсову роботу у спеціалістів. Краще за все – запропонувати свою власну тему. Наукові керівники полюбляють таку ініціативу з боку студентів – однак, слід бути обачними, щоб не потрапити в халепу – тема має бути дійсно актуальною та не надважкою. Краще порадитись із науковим керівником перш ніж активно просити затвердити саме обрану тему за вами.

Після того, як тема обрана, необхідно скласти план. Він має бути якомога детальнішим, оскільки це дозволить уникнути того, що в процесі написання студент відійде від теми і поставлена мета не буде досягнута. Після слід підібрати літературу. Вона має не просто підходити за обраною темою, а бути при цьому ще й актуальною – виданою не раніше ніж за 5 років до написання курсової.

Читайте також:  Восстановление информации с цифровых носителей

Далі – робота над текстом. Треба детально продумати мету, завдання, методологію дослідження. В роботі не допускаються граматичні, пунктуаційні помилки тощо. Вона має бути виконана на високому академічному рівні, бути унікальною та не містити плагіат. Тут варто відзначити, що поріг унікальності затверджується в кожному вищому навчальному закладі індивідуально на кожній кафедрі – цей момент слід обов’язково уточнювати у наукового керівника чи знайти відповідь на нього в методичних рекомендаціях.

Після того, як робота буде готова та вичитана, необхідно оформити її відповідно до поставлених вимог. Сюди ж відноситься й оформлення списку використаної літератури відповідно до ДСТУ.