Будівельна фібра – це зміцнювальний наповнювач, який додається до бетонної суміші під час виготовлення для підвищення армувального ефекту. На вигляд матеріал являє собою суміш із дрібних волокон відповідного складу.

Фібробетон можна назвати відносно новим матеріалом в будівництві. Для тих, хто використовує його вперше, мікрофібра для бетону https://fibermix.ua/ua/fibermix може викликати багато запитань. Спробуємо краще розібратися в цій темі.

Які бувають фібри для бетону

Фіброволокно стало реальною альтернативою армувальній сталевій сітці, яка незліченну кількість років слугувала зміцнювальною основою для бетону. Так, вона і досі має попит там, де конструкції, види робіт та план будівництва це дозволяє. Але є такі декоративні роботи, де її використання неможливе з точки зору технології виконання або з естетичних міркувань. Наприклад, декоративна ліпнина, фігурні елементи та інше.

Будівельна фібра відрізняється за типом сировини. Залежно від матеріалу, армувальна добавка буває:

  • полімерною (з поліаміду, з поліпропілену);
  • металевою;
  • скляною;
  • целюлозною;
  • мінеральною.

Міцний і довговічний бетон з поліпропіленовою фіброю

Найпоширенішим видом армофібри є полімерна. Насамперед тому, що вона поєднує низьку масу сировини з високими зміцнювальними якостями. Саме такий тип будівельного волокна пропонує виробник фібри для бетону «FiberMix». Полімерна фібра «FiberMix» – це високоефективне поліпропіленове моноволокно, яке дозволяє до мінімального зменшити розтріскування та мікро пластичні усадки цементної суміші під час твердіння.

За структурою синтетична поліпропіленова фібра буває двох типів: макрофібра (конструкційне макроволокно) і мікрофібра. Перший тип являє собою жорстку суміш з хаотично змішаних грубих (відносно) волокон. Їх діаметр, зазвичай, понад 0,3 мм. Волокна мають хвилясту форму, що значно покращує адгезію з бетоном. Армувальні властивості прирівнюються до якостей сталевої фібри. ЇЇ використовують при виробництві торкрет-бетону, для армування масивних штукатурних конструкцій, дорожнього покриття. Матеріал володіє високими антикорозійними якостями та стійкий до хімічного впливу.

Читайте також:  Казино Чемпіон Україна - бонуси, акції та велика кількість ігрових автоматів

Мікрофібра – поліпропіленова сировина з волокон меншого діаметру, до 0,022 мм. Використовується в сухих будівельних сумішах, для штукатурних робіт, декоративних виробів, в  складі рідких шпалер. Також ефективна в реконструкціях елементів дорожного покриття, виробництві тротуарної плитки та в процесі створення малих архітектурних декорних елементів.

Також можливості застосування арм-сировини залежать від довжини волокон. До 6 мм – для кладочних сумішей та цементних фігурних виробів; до 12 мм – при виробництві торкрет-бетону, промислових монолітних конструкцій; до 18 мм – для армування керамзитобетону та інших пористих бетонних сумішей.