Як повідомив генеральний директор компанії М.Архипов, дана граната є ініціативною розробкою підприємства і призначена для ураження живої сили противникав укриттях, в замкнутих будівлях та інженерних спорудах.
РГТ-16С виконана в формі, що унеможливлює її скочування назад при кидку з похилої поверхні. Крім того, на неї можна встановити магніт, чи клейкий елемент, і тим самим забезпечити її кріплення до цілі чи об’єкту ураження. Що стосується вражаючої дії гранати, то в епіцентрі її вибуху температура сягає близько 3000 °C.
Як зазначив М.Архипов, причиною, яка спонукала фахівців компанії «Адрон» зайнятись виготовленням термобаричних гранат, стала проблема з вибуховими речовинами в країні.
«Ні тротил ні гексоген в країні не виробляється. Проте, що стосується створення термобаричної бойової частини, то в технологічному плані і в плані комплектуючих, в Україні є можливість її виготовити. Прикладом є наша ручна термобарична граната, для якої ми розробили власну термобаричну суміш, провели її випробування і далі продовжуємо працювати в цьому напрямку», – зазначив М.Архипов.
Крім того, за словами гендиректора компанії, на сьогодні вона готова запропонувати власну термобаричну суміш для широкого асортименту боєприпасів: від підствольних гранат до авіаційних бомб.