Зазвичай такі питання ставлять люди, для яких настінна сушка для рушників асоціюється зі змійовиком, який працює лише в опалювальний сезон. Зігнута металева труба на стіні дійсно відбиває бажання встановлювати щось подібне у своїй ванній кімнаті. Але сучасні рушникосушки (https://www.santechshara.ua/santehnika/polotentsesushiteli/) не мають нічого спільного з аналогами минулого покоління. Вони стильно виглядають, працюють, коли це необхідно користувачу, та витрачають небагато електроенергії.

Змінюйте уявлення про рушникосушку

Те, що ми сприймаємо як сушарку для рушників та шкарпеток, для європейців є повноцінним обігрівачем, який підтримує нормальну температуру та вологість повітря. У мокрих зонах він допомагає позбавитись від зайвої вологи та зберегти стіни від плісняви. Звичайно, мова йде про електричні пристрої, які не залежать від наявності опалення чи гарячого водопостачання. Їх не потрібно приєднувати до опалювальної системи чи гарячої води, тому можна встановлювати будь-де:

  • У ванній кімнаті, щоб рушники були сухими, а халати теплими;
  • У кухні, щоб забути про розвішування кухонних рушників на батареях, ручці духової шафи чи спинках крісел;
  • У комірці чи гардеробній, де зазвичай немає опалення, а тому з’являється пліснява;
  • У коридорі, щоб висушувати дитячі куртки, шапки та рукавиці після прогулянок.

7fb8sZP591KnRCHhuBpDkOho-8QXgRDsWT_f-qHYKmDfjtlzDT7qLqtgMWyqv7wqLBkPggxNDjVLLZyx_lZXwhMYJOkUfDtupVKBUQTYkhaTEXfTVOEldo3aZ_LdDIvmkWTXHAYGouncB0MeDKsr8qs

Електричні сушки не мають обмежень щодо встановлення. Вони досить легкі, тому кріпити їх можна навіть до тонкої перегородки чи фальш стіни із гіпсокартону. Для роботи їм потрібна лише розетка, а краще — виведений електродріт для прихованого підключення. Електричні моделі ніколи не протікають, на відміну від водяних аналогів. Далі ми розповімо про види та особливості сучасних рушникосушок.

Чим сухий ТЕН відрізняється від мокрого?

В залежності від теплоносія, електричні сушарки бувають двох видів: мокрі та сухі. Моделі з мокрим ТЕНом заповненні антифризом, маслом чи водним розчином. Вони захищені від протікання, адже в закритій системі не з’являється іржа та не буває гідроударів. Таке можливо тільки після механічного пошкодження. Пристрої з мокрим ТЕНом довго нагріваються, але і значно довше холонуть. Тому вони виконують роль повноцінного обігрівача.

Читайте також:  Віталій Дайнега - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS

b6ooqH5hwEdmxSd6qE6oJSYFloky0uXg0rCFptrL55fpnXYXhyydjW7sAy1Cnqral-qgeb10p9bGoNvimO40BMtobCTH6XOmQDEf-c4zZjxNcWPMKCaA63VUQn5PLb6NWsyyCLq0PxkW3Xjz2EPBysQ

Сухий ТЕН — це електричний шнур, який нагріває металеву трубу. Такі моделі не заповнені рідиною, тому їх виготовляють із чорної сталі, що знижує вартість. Шнур швидше нагріває метал, але так само швидко холоне. Якщо вам потрібна недорога сушарка, яка працюватиме декілька годин на добу, обирайте модель із сухим ТЕНом. Вона швидко висушить рушники та білизну, споживаючи мінімум електроенергії. Більшість електричних сушарок мають панель керування, що дозволяє керувати температурою та часом нагрівання.