За винятком імітацій камінів і печей, що працюють на електриці або біопаливі, решта твердопаливних осередків потребує облаштування ефективного димаря. Від цього пристрою багато в чому залежить комфорт та безпека наших домівок. Опинившись перед вибором – облаштувати класичний камін або купити компактну металеву топку, багато домовласників роблять вибір на користь топок. І відбувається це саме тому, що димарі, які збираються з окремих секцій, стають єдиним вірним рішенням.

Особливості димоходів

Консерватизм і відданість традиціям – основний стимул для тих, хто обирає камінну класику – цегляну кладку топки та димаря. Але такий варіант оптимальний у помешканнях, що будуються, оскільки монументальна конструкція вимагає маси грамотних інженерно-технічних рішень, наприклад, солідної опори у вигляді фундаменту. Вибираючи такий камін, потрібно приготуватися до витрат та до того, що процес буде не швидким, а досить тривалим.

Другий тип конструкції димоходу – збірна модель. Переваг тут багато, і на них зупинимося докладніше:

  1. Великий вибір секційних димоходів – кераміка, азбестоцемент, метал. У кожного з цих варіантів є переваги й недоліки, які слід враховувати, віддаючи перевагу тим конструкціям, які оптимальні для конкретних об’єктів.
  2. Простий монтаж. Секції мають максимальну довжину 1 м, тому їх легко встановлювати навіть одній людині. У разі, якщо в якості димаря купити сендвіч-труби, конструкція збирається практично без інструментів, за рахунок наявності у торцях труб спеціальних замкових пристроїв.
  3. Можливість оперативної установки безпечних та естетичних камінних топок з повноцінним каналом димовідведення будь-якої конфігурації в житлових приміщеннях, що експлуатуються. Так само легко замінити ланку, що вийшла з ладу, демонтувати збірну конструкцію, перенести камін і димар в інше приміщення.

За бажання такі труби можна зробити частиною інтер’єру, або приховати її за елементами декору.

Читайте також:  7 преимуществ аутсорсинга бухгалтерских услуг

Які нюанси слід врахувати перед тим, як купити труби для димоходу

Отже, базовими факторами, які слід враховувати перед тим, як купити труби для димоходу, повинні стати:

  • ·тип обладнання, з яким планується експлуатувати димар – опалювальний котел, камін, топка, піч;
  • ·архітектурні особливості будинку або котеджу – кількість поверхів, розташування перегородок, перекриттів, конструкція покрівлі та ін.;
  • ·терміни монтажу конструкцій;
  • ·матеріал та дизайн труб;
  • ·експлуатаційний ресурс димоходу;
  • ·новобудова або будівля, що експлуатується;
  • ·особливості обслуговування каналу димовідведення.

Що стосується вартості: ринок рясніє масою пропозицій на будь-який смак і гаманець.

Обслуговування димоходів

Перш ніж купити димохідні труби, слід зважити та оцінити питання щодо їх обслуговування. Продумана конструкція та міцні матеріали дозволяють використовувати їх досить довго. При активній експлуатації камінів рекомендується проводити їх профілактичне обслуговування раз на три місяці, але не рідше одного разу на півріччя. Особливу увагу слід приділити комунікаціям перед початком опалювального сезону та після його закінчення.

Зольники, оглядові люки димоходу спрощують чищення системи, здійснювати яке можна як механічним, і хімічним способом. У першому випадку використовують традиційний йоржик, що зчищає накопичену сажу, у другому – достатньо придбати в спеціальному магазині засіб для чищення камінів і додати його до палива. Такі хімікати досить ефективні, не вимагають великих витрат часу та зусиль, властивих механічному чищенню. Вони зручні у використанні, випускаються у формі порошку, гранул, брикетів.